Wiosenne zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

Na zdjęciu Ingrid Klimke. Fot. Photo Monskoo

Międzynarodowe zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego „WKKW Sopot Spring Tour” odbędą się na sopockim Hipodromie przez dwa kolejne weekendy, w dniach 25 kwietnia-5 maja. W zawodach wystartuje m.in. Ingrid Klimke. Niemka jest wielokrotną medalistką olimpijską, mistrzynią świata i Europy.

WKKW to jeździecki triathlon, na który składają się trzy dyscypliny jeździeckie rozgrywane w ciągu trzech dni. Na początek tzw. próba ujeżdżenia, która polega na wykonaniu odpowiednich figur na tzw. czworoboku, czyli specjalnie przygotowanym placu. W tej eleganckiej dyscyplinie nacisk kładziony jest przede wszystkim na współpracę konia i jeźdźca. Liczy się perfekcyjne opanowanie zwierzęcia oraz swoboda i elegancja wykonywanych figur.

Kolejnego dnia zawodnicy i konie biorą udział w próbie terenowej rozgrywanej na znacznie większym obszarze. Jest to bieg przełajowy na trasie obejmującej kilka kilometrów, na której jeździec i koń mają do pokonania około dwudziestu przeszkód. Próba terenowa to zdecydowanie najbardziej widowiskowa cześć zawodów WKKW, która przyciąga na Hipodrom rzesze fanów jeździectwa.

Rozgrywana trzeciego dnia próba skoków jest z kolei testem dokładności oraz kondycji konia i jeźdźca, którzy dzień wcześniej przeszli bardzo wymagającą próbę terenową. Skoki odbywają się na parkurze, na którym ustawionych jest kilkanaście przeszkód – należy je pokonać w odpowiedniej kolejności w zadanym czasie. Każda zrzutka i przekroczenie normy czasu to oczywiście punkty karne.

Międzynarodowe Zawody we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego (WKKW) „Sopot Spring Tour 2024” rozgrywane będą na sopockim Hipodromie w dniach 25-28 kwietnia oraz 2-5 maja 2024 r. Wstęp wolny.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...