Warsztaty „Spotkajmy się przy opowieści”

Fot. materiały prasowe

Na cykl warsztatów z Sopotem w tle z tworzenia scenariuszy do filmów, komiksów i gier miejskich zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie. Pierwsze dwa z zaplanowanych sześciu spotkań odbędą się 9 i 16 maja br.

Na warsztatach, pod okiem Piotra Szulca, autora scenariuszy i prowadzącego zajęcia scenopisarskie, uczestnicy poznają wszystkie etapy istotne w konstruowaniu sprawnej i profesjonalnej opowieści fabularnej. Warsztaty zostaną przeprowadzone w oparciu o trzy media: filmowe, komiksowe, growe. Wydarzenie będzie okazją do tego, by uczestnicy w praktyce mogli przekonać się, na czym polega praca nad scenariuszem filmowym, a na czym nad komiksowym czy growym. Każde z zadań warsztatowych będzie dotyczyło jakiegoś aspektu Sopotu: historii, kultury, architektury itp. Uczestnicy nauczą się jak zbudować dramatyczną scenę dialogową, wiarygodną sylwetkę psychologiczna bohatera czy grywalną detektywistyczną zagadkę, umieszczając miejsce akcji w którejś z sopockich lokalizacji, nawiązując do jakiegoś ważnego w historii Sopotu wydarzenia lub ważnej dla tego miasta postaci. W miarę kolejnych zaplanowanych spotkań (w sumie sześć) uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak rozwijać opowieść filmową, komiksową, czy grową. Jednocześnie poszczególne spotkania zostaną tak skonstruowane, że osoby, które zdecydują się dołączyć wyłącznie w wybranych dniach, także powinny odnaleźć się w programie.  

Cykl warsztatów odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury w Sopocie przy alei Niepodległości 763. Dwa pierwsze spotkania (z sześciu zaplanowanych) odbędą się 9 i 16 maja (czwartki) w godzinach 17.00-20.00. Warsztaty są bezpłatne.

Zapisy: pod adresem mailowym piotrszulc1983@gmail.com. Można również po prostu przyjść w wyznaczonym terminie, bez zapisywania się. Wszystkie materiały i narzędzia potrzebne na warsztatach będą dostępne na miejscu.

Projekt skierowany jest do wszystkich zainteresowanych od 14 roku życia. Mile widziani początkujący i doświadczeni twórcy, a także osoby nie zajmujące się pracą twórczą, a chcące jedynie rozerwać się przy wspólnej pracy nad opowieścią.

Piotr Szulc, ur. 1983, prowadzi zajęcia scenariopisarskie oraz pisze scenariusze do filmów fabularnych i edukacyjnych, seriali, spotów reklamowych, komiksów, gier miejskich, narzędzi multimedialnych.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...