Wszystkie chętne dzieci pójdą w Sopocie do przedszkola

Fot. Aleksandra Komendarek-Tymendorf

Ogłoszone zostały listy maluchów przyjętych do sopockich przedszkoli. Wszystkie dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które brały udział w naborze, znalazły miejsca w placówkach przedszkolnych. W roku szkolnym 2024/25 edukację przedszkolną rozpocznie 612 dzieci.

W sopockich przedszkolach utworzonych zostanie 28 oddziałów.

– Mamy bardzo wiele działań wspierających rodziny – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, pełniąca funkcję prezydentki Sopotu. – Zapewnienie wszystkim sopockim maluchom dostępu do edukacji przedszkolnej jest jednym z nich. Od wielu już lat, spełniając oczekiwania rodziców, każde chętne dziecko przyjmujemy do przedszkola. Myślimy także o naszych najmłodszych mieszkańcach, dlatego powstała filia żłobka Puchatek. Możliwość pozostawienia dziecka pod profesjonalną opieką daje wielu mamom szansę powrotu do pracy – dodaje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Konsekwentnie prowadzona przez miasto polityka prorodzinna to także wsparcie przyszłych rodziców, także m.in. finansowanie procedury in vitro i naprotechnologii.

– Spodziewające się dziecka sopocianki po 30. tygodniu ciąży mogą bezpłatnie korzystać z profesjonalnego mobilnego KTG do samodzielnego badania dobrostanu maluszka w domu oraz konsultacji ze specjalistą. Przyszłe mamy i tatusiów zapraszamy na bezpłatne zajęcia w Szkole Rodzenia Supermama, która działa w Naszym Przyjaznym Domu. I po wielu latach pojawiła się szansa, że dzieci znów będą rodziły się w Sopocie, bowiem w Europejskim Centrum Rodziny INVICTA przy ul. Polnej 64 powstaje nowoczesny oddział położniczy, a dzięki kontraktowi z NFZ panie będą mogły korzystać z opieki za darmo, w ramach ubezpieczenia – podsumowuje Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...