DKF Kurort w maju i czerwcu

Kadr z filmu „Nóż w Wodzie” Romana Polańskiego. Fot. materiały prasowe organizatora

W ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Kurort w środy o godz. 19.00 w Teatrze Boto można oglądać pokazy najnowszych filmów z repertuaru sieci kin studyjnych, klasykę światowego kina oraz najlepsze autorskie filmy, również krótkometrażowe, z całego świata. Przed każdym filmem odbywają się prelekcje zaproszonych gości.

Projekcja 22 maja to będzie kultowe kino dalekiego wschodu, czyli „Upadłe Anioły” Wong Kar Waia. Bohaterami filmu z 1995 r. są mieszkańcy Hongkongu, mrocznej, hipnotycznej metropolii i jej zaułków. Obrazowi towarzyszy muzyka zespołu Massive Attack. W klimat filmu wprowadzi widzów DKF Tomasz Garstkowiak.

Czerwcowe spotkania to „Nóż w Wodzie” Romana Polańskiego, klasyka polskiego kina z 1962 r. 5 czerwca prelekcję wygłosi dr hab. Krzysztof Kornacki, prof. UG. W kolejnym tygodniu, 12 czerwca, pokazywane będą najlepsze krótkie animacje świata, przygotowane przez selekcjonerów festiwali Sopot Film Festival oraz Animafest Gdańsk.

Koniec czerwca to początek wakacji, a wraz z nim przerwa do jesieni, ale specjalne pokazy DKF będą czekać na widzów w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival, który odbędzie się m.in. w Teatrze Boto w dniach 22-30 czerwca. Bilety na pokazy DKF dostępne są na stronie: www.dkfkurort.pl.

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...