Kapitalne mecze Trefla Sopot w ćwierćfinałach Orlen Basket Ligi

Fot. Krzysztof Mystkowski KFP/UMS

Świetne rozpoczęcie play-off w wykonaniu koszykarzy Trefla Sopot. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym rozegranym 3 maja żółto-czarni pokonali w ERGO Arenie MKS Dąbrowę Górniczą 97:78. Kolejny, niedzielny mecz również zakończył się zwycięstwem sopocian, którzy tym razem ustalili wynik z Dąbrową na 82:81. Sopocianie są bardzo blisko awansu do półfinałów.

Gra w rundzie play-off toczy się do trzech zwycięstw, więc Trefl Sopot jest o krok od awansu do półfinału Orlen Basket Ligi 2023/2024. Trzeci mecz rozegrany będzie w piątek, 10 maja, w Dąbrowie Górniczej, a ewentualne zwycięstwo sopocian da im awans do strefy medalowej. Jeśli nie uda się wygrać tego spotkania, kolejne rozegrane zostanie w Dąbrowie dwa dni później.

W przypadku przegranej 12 maja i remisu 2:2 w serii spotkań, decydować będzie wynik piątego meczu, który obie drużyny zagrają 15 maja. Żółto-czarni mają jednak wielką nadzieję na szybsze rozstrzygnięcie tej rywalizacji. W przypadku awansu mecz półfinałowy rozegrany zostanie w weekend 18/19 maja w ERGO Arenie, a rywalem sopocian będzie jedna z drużyn z pary WKS Śląsk Wrocław – Arged Stal Ostrów Wielkopolski. Trzymamy kciuki!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...