Drugi przetarg na mobilne kawiarenki w sezonie letnim 2024

Na zdjęciu mobilna kawiarenka na bazie roweru
Mobilne kawiarenki to dobry sposób na wakacyjny biznes

Miasto szuka chętnych na dzierżawę terenów, na których w sezonie letnim 2024 będzie prowadzona działalność gastronomiczna z tzw. mobilnych kawiarenek. Przetarg dotyczy pięciu atrakcyjnych lokalizacji. Odbędzie się 12 czerwca br.

Do udziału w przetargu zapraszamy osoby, które chcą prowadzić w Sopocie w sezonie letnim gastronomiczną działalność handlową (z wyłączeniem handlu napojami alkoholowymi). Sprzedaż ma się odbywać z mobilnych punktów, zbudowanych na bazie roweru.

Dzierżawa dotyczy następujących miejskich terenów:

  1. ul. Parkowa – alejka nieopodal Zakładu Balneologicznego, przy placu Zdrojowym;
  2. ul. Powstańców Warszawy – aleja w parku Północnym, w pobliżu klubu Sfinks700;
  3. alejka na terenie skweru im. Arkadiusza Rybickiego, przy Urzędzie Miasta Sopotu;
  4. ul. Łowicka – teren w pobliżu przystanku SKM Kamienny Potok;
  5. al. Franciszka Mamuszki – teren przy pl. Janusza Kusocińskiego, w pobliżu wejścia na plażę nr 16 (park Północny).

Przed rozpoczęciem działalności dzierżawca będzie zobowiązany uzgodnić wygląd pojazdu z Plastykiem Miejskim. Działalnośc będzie prowadzona do 30 września 2024 r.

Wyjściowa miesięczna stawka czynszu dzierżawnego do przetargu wynosi:

  • lokalizacje nr 1 i 2 – każda nieruchomość 4500 zł plus należny podatek VAT,
  • lokalizacje nr 3,4 i 5 – każda nieruchomość 2250 zł plus należny podatek VAT.

Oferty należy składać do 12 czerwca do godz. 9.00, w Kancelarii Urzędu Miasta Sopotu przy ul. Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot. Część jawna przetargu odbędzie się tego samego dnia o godz. 10 w sali nr 58 urzędu.

Przed złożeniem oferty, najpóźniej do 7 czerwca, należy wpłacić wadium w wysokości 6500 zł.

Szczegółowe informacje, m.in. jakie dokumenty należy złożyć w ofercie, wytyczne dotyczące wyglądu mobilnych punktów gastronomicznych dopuszczonych do działalności na terenie Sopotu, mapy z dokładną lokalizacją nieruchomości oraz pełne ogłoszenie o przetargu, można uzyskać w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Sopotu, tel. 58 521 38 29, w Biuletynie Informacji Publicznej www.bip.sopot.pl  w zakładce Przetargi lub na stronie sopot.pl.

W pierwszym przetargu, który odbył sie w kwietniu, wydzierżawione zostały tereny przy ul. Parkowej - przy wejściu do Parku Marii i Lecha Kaczyńskich Prezydenta RP z Małżonką, (naprzeciwko Łazienek Południowych) oraz przy al. Agnieszki Osieckiej w Parku Północnym.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...