Badania preferencji komunikacyjnych mieszkańców. Wypowiedz się na temat transportu w Sopocie

Na zdjęciu  na pierwszym planie identyfikator (lewy dolny róg), na drugim planie autobus,  w tle fasada dworca PKP w Sopocie
Badaniami zostali objęci nie tylko mieszkańcy podróżujący transportem zbiorowym, ale także korzystający z samochodów osobowych, jeżdżący rowerem i poruszający się pieszo Fot. MZKZG

Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, którego zadaniem jest integracja transportu publicznego na obszarze 14 miast i gmin aglomeracji trójmiejskiej, rozpoczął badania marketingowe dotyczące preferencji i zachowań komunikacyjnych mieszkańców Sopotu. Realizacja badań potrwa do 29 czerwca 2024 r.

Celem badań jest uzyskanie informacji o popycie na usługi komunikacji miejskiej, opinii mieszkańców o systemie transportowym oraz sugestii dotyczących zmian, które usprawnią transport publiczny i podróże samochodem osobowym w Sopocie.

- W naszym imieniu badanie przeprowadza firma PBS sp. z o.o. z Sopotu - mówią przedstawiciele MZKZG. - Ankieterzy będą legitymować się stosownymi identyfikatorami ze zdjęciem. Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wzięcie udziału w wywiadzie i wyrażenie swojej opinii. Liczymy na Państwa zaangażowanie i serdecznie dziękujemy za zgodę na przeprowadzenie wywiadu.

Do badań zostało wylosowanych 849 osób z gospodarstw domowych zlokalizowanych na obszarze Sopotu. Ze względu na to, że pytania kwestionariusza obejmują szeroko rozumianą problematykę funkcjonowania transportu pasażerskiego, badaniami zostali objęci nie tylko mieszkańcy podróżujący transportem zbiorowym, ale także korzystający z samochodów osobowych, jeżdżący rowerem i poruszający się pieszo.

Udział w badaniu jest dobrowolny, a wszelkie dane zebrane podczas badania będą traktowane jako poufne i nie będą kojarzone z konkretną osobą. Badanie ma charakter anonimowy, a wyniki zostaną przedstawione w formie zbiorczych zestawień statystycznych.

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących badań prosimy o kontakt z Metropolitalnym Związkiem Komunikacyjnym Zatoki Gdańskiej (nr telefonu: 58 342 25 00, adres e-mail: sekretariat@mzkzg.org).

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...