Sopocka Noc Muzeów. Magiczny świat historii i sztuki

Graf. materiały promocyjne

Noc Muzeów wystartuje już 18 maja, zapraszamy do spędzenia jej w Sopocie. Wydarzenie przeniesie mieszkańców i turystów w magiczny świat historii i sztuki. Sopocka Organizacja Turystyczna, we współpracy z sopockimi instytucjami kultury, przygotowała bogaty program pierwszej edycji sopockiej Nocy Muzeów. Przed nami niezapomniane wydarzenie, w trakcie którego muzea, teatry, galerie, kultowe miejsca w kurorcie otworzą swoje przestrzenie do nocnego zwiedzania.

W tę wiosenną noc z 18 na 19 maja będzie okazja do odwiedzenia o nietypowej porze wszystkich najważniejszych obiektów kulturalnych w Sopocie i skorzystania z atrakcji przygotowanych specjalnie na to wydarzenie.

– Oprócz wystaw stałych na wszystkich chętnych czekać będzie wiele atrakcji – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. – Będą to m.in.: spacer po terenie Hipodromu, prawdziwej ikony Sopotu, warsztaty, gra terenowa i pokazy na Grodzisku, zwiedzanie sopockich teatrów „od kulis”, warsztaty plastyczne i oprowadzenie po najnowszych wystawach w Muzeum Sopotu. Zwiedzanie połączone z poszukiwaniem Ducha Hansa w zabytkowej piwnicy przygotował Goyki 3 Art Inkubator, a Państwowa Galeria Sztuki warsztaty rodzinne w i zwiedzanie wystawy Ewy Kuryluk. Nocni goście zobaczą także wystawę „Usta pełne światła” organizowaną przez ASP w Gdańsku w kawiarni Dwie Zmiany, a Teatr BOTO zaprasza na degustację herbat i set dj-ski – zachęca prezydentka Magdalena Czarzyńska-Jachim.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie: www.nocmuzeow.sopot.pl.

Partnerzy: Miasto Sopot, Hipodrom Sopot, Muzeum Sopotu, Teatr Atelier, Teatr Wybrzeże, Teatr BOTO, kawiarnia Dwie Zmiany, Goyki 3 Art Inkubator, Państwowa Galeria Sztuki, Grodzisko Sopot.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...