Trefl 1LO Sopot U17 trzecią drużyną w Polsce

Fot. Trefl Sopot

Drużyna Trefla 1LO Sopot z brązowymi medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 17! W decydującym o krążku spotkaniu żółto-czarni nie dali szans Profbud Legii Warszawa. Wcześniej pewnie zwyciężyli fazę grupową i musieli pogodzić się z półfinałową porażką z WKK Wrocław. Sobotnie niepowodzenie było jedyną przegraną zespołu Marcina Stefańskiego w całym sezonie 2023/2024.

Turniej w Hali 100-lecia rozpoczął się w środę 8 maja. Żółto-czarni zainaugurowali zmagania od rozgrywek grupowych. Sopocianie nie pozostawili złudzeń swoim rywalom i pewnie triumfowali w grupie A. Wrażenie robiły nie tylko trzy korzystne wyniki, ale przede wszystkim styl i rozmiar zwycięstw. Z AK Komorów Trefl wygrał +46 (113:67), z Enea Basketem Poznań +16 (65:81), a na koniec fazy grupowej pokonał GTK Gliwice 84:53. Jak się później okazało, 31-punktowy triumf był zwycięstwem nad... przyszłym mistrzem Polski.

W sobotnim półfinale nasza drużyna spotkała się z WKK Wrocław. Rywale postawili na "zamurowanie" pomalowanego i niestety ta taktyka zdała egzamin. Żółto-czarni choć oddali zza łuku aż 41 prób, to tylko 6 zakończyło się sukcesem. Mimo słabej skuteczności sopocianie do końca walczyli o odwrócenie losów meczu. Niestety, wrocławianie wytrzymali końcówkę i to oni mogli cieszyć się z awansu do wielkiego finału.

Turniej Trefl kończył spotkaniem o trzecie miejsce, gdzie zmierzył się z Profbud Legią Warszawa. W niedzielnym meczu ich skuteczność była zdecydowanie lepsza, dzięki czemu szybko mogli narzucić swoje warunki gry. Po bardzo dobrych 40 minutach zespół Marcina Stefańskiego pokonał stołecznych 96:66 i zapewniła sobie miano trzeciej drużyny w Polsce! Po zakończeniu finałowego spotkania koszykarze i trenerzy otrzymali medale. W trakcie ceremonii wręczono także nagrody indywidualne. Franciszek Chac został wybrany MVP zespołu, zaś Dawid Ksionek trafił do najlepszej piątki turnieju. Gratulujemy!

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...