Zapisy do II edycji Gigathonu

Graf. materiały organizatora

Pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu programistycznego dla dzieci i młodzieży Gigathon już się rozpoczął, zapisy potrwają do 26 maja. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do udziału.

Pierwsza edycja Gigathonu zakończyła się w lutym tego roku, gromadząc w sumie ponad 8000 młodych osób zainteresowanych programowaniem.

O co chodzi w największym hackathonie dla dzieci i młodzieży w Polsce?

Gigathon składa się z trzech etapów i finału, każdy etap konkursu wiąże się z coraz większym poziomem wiedzy, przy czym na pierwszych dwóch etapach wiedza uczestników sprawdzana jest za pomocą testów online. Trzeci etap składa się z zadania do samodzielnego rozwiązania w domu, a finał to stacjonarny hackathon w Warszawie dla 100 uczestników, którzy osiągnęli najlepsze wyniki we wcześniejszych etapach.

W drugiej edycji wprowadzona została dodatkowa kategoria, od teraz w konkursie są cztery kategorie wiekowe: 7-9, 10-12, 13-15 oraz 16-18 lat. W przypadku uczestników w wieku 7-9 lat zadania przygotowywane są w środowisku Minecraft Education, które jest dobrze znane przez najmłodszych.

Osoby w wieku 10-12 lat wykonują zadania w Scratchu, który jest jednym z najpopularniejszych środowisk programistycznych. Z kolei na najstarszych pasjonatów kodowania, w wieku od 13 do 18 lat, czekają zadania w popularnych językach programowania, takich jak: C#, C++ oraz Python.

Finał zmagań, który odbędzie się w Warszawie, zaplanowany jest na koniec listopada 2024 r.

Zapisy, regulamin konkursu, szczegóły na temat II edycji, a także informacja o nagrodach dostępna jest na oficjalnej stronie wydarzenia: Ogólnopolski Konkurs Programisty Gigathon.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...