Zamiana dech, czyli otwarcie sezonu letniego w Sopocie

Fot. Paweł Marcinko KFP/UMS

Letni sezon turystyczny w Sopocie, podobnie jak w latach ubiegłych, rozpoczął się tradycyjną wymianą dech z Zakopanem, miastem partnerskim kurortu. Deski snowboardową na kitesurfingową na sopockim molo wymienili przedstawiciele obu miast – Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu i Łukasz Filipowicz, burmistrz Zakopanego.

Podczas otwarcia sezonu letniego zaprezentowała się Grupa Rekonstrukcji Historycznej Retrospekcja, której członkowie wystąpili w strojach z lat 30. ubiegłego stulecia. Na uczestników uroczystości i spacerowiczów na molo tradycyjnie czekały zakopiańskie oscypki i ogórki kiszone w sopockiej solance.

Sopot i Zakopane są miastami partnerskimi od ponad 30 lat. W ramach partnerstwa odbywają się wymiany dzieci młodzieży sopockich i zakopiańskich szkół, realizowane są wspólne projekty kulturalne, wystawy, a miasta wzajemniem promują swoje atrakcje turystyczne i wspierają swoje działania i inicjatywy na wielu różnych polach. 

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...