Ekstraliga Rugby. Ogniwo Sopot – Awenta Pogoń Siedlce

Fot. Krzysztof Mystkowski KFP/UMS

W ostatnim meczu fazy zasadniczej Ekstraligi Rugby Ogniwo Sopot podejmie bardzo silnego przeciwnika – zespół Awenta Pogoń Siedlce. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 18 maja 2024 r., na stadionie przy ul. Jana z Kolna. Początek o godzinie 16.00. Podczas meczu odbędzie się rodzinny piknik.

Goście w rundzie wiosennej odnieśli komplet zwycięstw i pewnie zmierzają do celu jakim jest medal mistrzostw Polski. Dysponujący szerokim i wyrównanym składem siedlczanie będą niezwykle trudnym wyzwaniem dla podopiecznych Thomasa Fidlera. Ale przed sopocianami stoi jeszcze ważniejszy cel. To nie tylko miejsce w wielkim finale, lecz także cień szansy na zdobycie możliwości zorganizowania go na własnym stadionie. Czy tak się stanie –to zależy od wyników rozgrywek na innych stadionach.  

Do osiągnięcia swoich celów obu drużynom wystarczy co prawda zdobycie punktu bonusowego (ofensywnego: za zdobycie co najmniej trzech przyłożeń więcej od rywala lub defensywnego: za porażkę mniej niż 7 punktami), ale biorąc pod uwagę fakt, że w rugby kalkulacja oznacza porażkę, kibice rugby mogą liczyć na prawdziwe sportowe widowisko. 

Mecz będzie głównym wydarzeniem pikniku rodzinnego, na którym kibice znajdą mnóstwo atrakcji takich jak dmuchańce, trampoliny, wata cukrowa, pop-corn, grill, konkursy i wiele innych. A wszystko w sobotę, 18 maja, o godzinie 16.00 na sopockim stadionie rugby przy ul. Jana z Kolna 18.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...