Polsat Hit Festiwal w Operze Leśnej

Fot. materiały prasowe

Tylko kilka dni dzieli nas od Polsat Hit Festiwal, wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się 24 i 25 maja 2024 r. w Operze Leśnej w Sopocie. Na scenie nie zabraknie najjaśniejszych gwiazd, największych przebojów i gorącej atmosfery. Tuż przed festiwalem, w środę i czwartek, odbędą się próby otwarte.

Sopockie wieczory festiwalowe poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Kołodziejska, Maciej Dowbor, Maciek Rock, Adam Zdrójkowski oraz Krzysztof Ibisz. Jak co roku od ponad 20 lat za sprawą Polsatu Sopot stanie się na dwa dni najbardziej przebojowym miastem w Polsce. Usłyszymy największe hity, które królowały w ubiegłym roku w rozgłośniach radiowych. Na deskach Opery Leśnej wystąpią zdobywcy platynowych i diamentowych płyt. Nie zabraknie też tego, co widzowie lubią najbardziej, czyli jubileuszy. W tym roku świętować będą Golec uOrkiestra, Andrzej Piaseczny, Majka Jeżowska i Danzel. Finałowy, sobotni koncert tegorocznego festiwalu będzie poświęcony Zbigniewowi Wodeckiemu.

Dzień 1 – 24 maja

Crazy is my life. Złote 25 lat Golec uOrkiestra          

Podczas Polsat Hit Festiwal nie zabraknie niezwykłych jubileuszy pełnych emocji oraz wzruszających duetów. W piątek w Sopocie świętować będą między innymi Golec uOrkiestra, z którymi „na góralską nutę” zaśpiewa zaskakująca plejada gości: Kuba Badach, Magda Bereda, Enej, Gromee, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Kayah i inni. Na scenie Opery Leśnej zespół wystąpi ze swoimi największymi przebojami podsumowującymi ćwierćwiecze istnienia. Nie zabraknie takich utworów jak: „Ściernisko”, „Crazy is My Life” czy „Słodycze”.

Radiowy Przebój Roku                                    

W piątkowym koncercie „Radiowy Przebój Roku” wystąpią artyści, których piosenki w ubiegłym roku królowały we wszystkich rozgłośniach radiowych, wśród nich: Smolasty & Doda z utworem „Nim zajdzie słońce”, Margaret z „Tańcz głupia”, Dawid Kwiatkowski z hitem „Cafe de Paris”, Roxie Węgiel ze swoim przebojem „Miasto” oraz Oskar Cyms, Lanberry&Tribbs, Natalia Zastępa. To będą naprawdę najgorętsze hity!  Na sopockiej scenie będziemy również celebrować „Dwudziestkę” króla disco Danzela i jego hitu „Pump it up”

Chodź, Przytul, Przebacz. 30-tka Andrzeja Piasecznego

Podczas Polsat Hit Festiwal jubileusz 30-lecia na scenie będzie świętował charyzmatyczny Andrzej Piaseczny. W koncercie będą mu towarzyszyli jego wyjątkowymi goście: Matt Dusk i Kuba Badach. Widzowie będą mieli okazję usłyszeć wiele niezapomnianych przebojów, w tym takie utwory jak "Prawie do nieba", "Chodź, przytul, przebacz", "Niecierpliwi", oraz "Imię deszczu". Zapowiada się wieczór pełen emocji, wspomnień i niesamowitej muzyki!


Dzień 2 – 25 maja

Debiutowali w Polsacie

Drugiego dnia Polsat Hit Festiwal na widzów czeka sentymentalna podróż w przeszłość – na scenie wystąpią artyści, którzy zadebiutowali w Polsacie. Wśród nich Ania Dąbrowska, Krzysztof Zalewski, Afromental, zespół Zakopower, Kuba Badach czy Enej, który rozpoczął swoją karierę dzięki zwycięstwu w programie „Must be the Music. Tylko muzyka”.  

Koncert Diamentowy  

Na scenie w Operze Leśnej wystąpią najbardziej rozchwytywani artyści w Polsce, których albumy i single w ostatnim czasie osiągnęły status diamentowych. Opera Leśna będzie gościć gwiazdy, których muzyka zdobyła serca milionów fanów. W „Koncercie Diamentowym" usłyszymy takich artystów jak: Smolasty, Blanka, Skolim, Malik Montana.

Najpiękniejsza w klasie. Majka Jeżowska

Drugiego dnia Polsat Hit Festiwal będziemy celebrować jubileusz Majki Jeżowskiej, której piosenki kochają dzieci od 5 do 105 lat - w Sopocie usłyszymy je w specjalnym rockowym wykonaniu.  Nie zabraknie takich niezapomnianych przebojów jak „Najpiękniejsza w klasie", „Wszystkie dzieci nasze są" oraz „A ja wolę moją mamę". To będą chwile pełne radości, wspomnień i dobrej zabawy! Gościnnie wystąpią: Krystyna Prońko i Malik Montana.

„Męskie Granie / Wodecki Twist / Pater"

Na finał drugiego dnia festiwalu przeboje Zbigniewa Wodeckiego w aranżacji gitarzysty, kompozytora i producenta muzycznego Kamila Patera. W koncercie „Męskie Granie / Wodecki Twist / Pater" Natalia i Paulina Przybysz, Piotr Odoszewski, Wiktor Dyduła, Wiktor Waligóra, Dawid Tyszkowski zabiorą nas w podróż przez największe hity Zbigniewa Wodeckiego m.in „Chałupy welcome to", „Rzuć to wszystko co złe", „Zacznij od Bacha" oraz „Lubię wracać tam, gdzie byłem".

Polsat Hit Festiwal 2024 w piątek 24 maja i sobotę 25 maja od godz. 20.00 w Polsacie.


Próby otwarte przed festiwalem

Przed Polsat Hit Festiwalem 2024 w Operze Leśnej odbędą się próby otwarte. Będą odbywać się w następujące dni:

  • 22 maja 2024 (środa) od 09.00 do 15.00
  • 23 maja 2024 (czwartek) od 09.00 do 15.00

Bilety na próby będzie można kupić na miejscu – w kasie Opery Leśnej. Bilet normalny kosztuje 24 zł, a ulgowy 16 zł. Bilety rodzinne ani bezpłatne na próby nie obowiązują.

Warto pamiętać, że nie wszystkie artystki i artyści Polsat Hit Festiwal pojawią się na próbach otwartych, a program samych prób może się zmieniać. Ważna informacja: od 22 do 29 maja włącznie wstęp na teren Opery Leśnej – poza godzinami prób otwartych i samego festiwalu – nie będzie możliwy. Podczas prób obowiązuje całkowity zakaz nagrywania.

Zwiastun: Polsat Hit Festiwal 2024

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...