Dwie nagrody dla Teatru Niedużego

Fot. materiały prasowe

Teatr Nieduży z Sopotu zdobył dwie nagrody na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, festiwalu będącym przeglądem teatralnych realizacji klasycznych tekstów. Obie nagrody sopoccy twórcy otrzymali za spektakl „Gołoledź” w reżyserii Piotra Kosewskiego.

Nagroda aktorska za rolę Ireny Zapskiej – 2,5 tys. zł – przypadła Paulinie Wilczyńskiej. Zespół Teatru Niedużego z Sopotu odebrał również nagrodę w wysokości 10 tys. zł za wyczucie stylu muzykału Jeremiego Przybory. Sopocianie pojechali na Opolskie Konfrontacje Teatralne ze spektaklem „Gołoledź” autorstwa Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego. Spektakl reżyserował Piotr Kosewski.

Tegoroczne 48. Opolskie Konfrontacje Teatralne trwały 6 dni. Widzowie mogli w tym czasie zobaczyć najlepsze ubiegłoroczne realizacje polskich klasyków, a także wziąć udział w spotkaniach i rozmowach z aktorami i twórcami oraz w wydarzeniach towarzyszących.

Konfrontacje organizowane są przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, który jest ponadto koordynatorem konkursu „Klasyka Żywa”, we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...