Dzień Dziecka na Grodzisku w Sopocie

Fot. Grodzisko w Sopocie

Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie zaprasza na świętowanie Dnia Dziecka. W programie mnóstwo dobrej zabawy na świeżym powietrzu. A wszystko przyprawione szczyptą wiedzy. Początek 1 czerwca o godzinie 12.00.

Jeśli szukacie oryginalnych atrakcji dla dzieci, polecamy wizytę w sopockim grodzie. W otoczeniu bujnej przyrody, na malowniczym wzgórzu przy ul. Jana Jerzego Haffnera 63 wznosi się osada z wczesnego średniowiecza. Pośrodku tej osady zapłonie ognisko. Dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i grze terenowej (za rozwiązanie zadań otrzymają nagrodę). Pobawią się w przeciąganie liny oraz nauczą się ustawiać w szyku bojowym, jak dawni wojowie.

Wydarzenie potrwa od godziny 12.00 do 15.00. Nie trzeba rezerwować miejsc. Wstęp – w cenie biletu do muzeum. 

Bilety wstępu: normalny 15 zł / ulgowy 12 zł / rodzinny 40 zł (honorujemy wiele kart, sprawdź wszystkie zniżki)

Program Dnia dziecka na Grodzisku: 

12.00-15.00

  • Warsztaty i prezentacje w Osadzie z Epoki Kamienia
  • Muzealna gra terenowa (przeznaczona dla dzieci do 12 roku życia)
  • Ognisko (prowiant we własnym zakresie)

14.00-15.00

  • Szyki bojowe dla dzieci
  • Przeciąganie liny

Dzień Dziecka na Grodzisku w Sopocie jest wydarzeniem plenerowym. W razie niepogody program może ulec zmianie. Podczas wizyty w Grodzisku w Sopocie dzieci i młodzież do 16. roku życia muszą być pod opieką osoby dorosłej.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...