Przedolimpijskie emocje na sopockim Hipodromie

Fot. Aleksandra Ziętak

Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody CSIO to jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez jeździeckich w Polsce, która co roku przyciąga do Sopotu najlepszych zawodników z całego świata. Od 13 czerwca do 16 czerwca na kibiców czekać będzie niezapomniane wydarzenie, które w wyjątkowy sposób łączy w sobie sport i elegancję.

Zawody CSIO to obowiązkowa pozycja w kalendarzu letnich wydarzeń w Sopocie. Co roku przyciągają na trybuny mieszkańców, turystów oraz miłośników jeździectwa z całej Polski. 

Program tegorocznych Międzynarodowych Zawodów w Skokach przez Przeszkody będzie wypełniony po brzegi sportowymi emocjami. W tegorocznym konkursie Pucharu Narodów, który odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 12.00, zobaczymy, aż 14 drużyn z całego świata. W sobotę, w konkursie z rozgrywką zawodnicy powalczą o 120 tys. zł oraz punkty do światowego rankingu Longines. Natomiast w niedzielne popołudnie 16 czerwca, kulminacja sportowych emocji czyli konkurs Grand Prix z pulą nagród 450 tys. zł! 

Swój udział w zmaganiach na sopockim Hipodromie potwierdzili m.in Belgowie, którzy w poprzednich edycjach, aż 3-krotnie stawali na najwyższym stopniu podium w Pucharze Narodów.

– 14 zgłoszonych zespołów, to pokłosie zaufania jakie udało nam się zbudować na przestrzeni ostatnich lat. Czerwiec to ostatni moment by sprawdzić zawodników i konie, wybrać, kogo później zobaczymy w rywalizacji drużynowej i indywidualnej na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Dlatego też cieszymy się, że federacje zaufały nam i naszemu wyjątkowemu obiektowi jakim jest Hipodrom. Jestem pewna, że emocje podczas konkursu będą odgrywały dużą rolę, a to sprawi, że Puchar Narodów będzie niezwykle interesujący i pełen zwrotów akcji – mówi Kaja Koczurowska-Wawrzkiewicz, dyrektor i organizator CSIO Sopot. 

Na parkurze obok tych najbardziej doświadczonych, swoich sił spróbować będą  mogli zawodnicy rozpoczynający swoją karierę na międzynarodowych arenach na poziomie CSI1*, gdzie wysokość przeszkód wyniesie do 135 cm, a także i najmłodsi startujący na kucach w ramach CSIO Sopot Young Stars. 

Obok areny głównej na odwiedzających w tych dniach sopocki Hipodrom czekać będzie strefa ekspozycyjna ze sprzętem jeździeckim, foodtrucki, a także pełna atrakcji strefa dla najmłodszych. Wstęp do tych stref jest bezpłatny

Więcej informacji na temat wydarzenia na stronie www.csio.sopot.pl 

Bilety dostępne w serwisie Eventim. 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...