Trefl Sopot. Po zwycięstwo do Szczecina

Fot. Bartosz Bańka KFP/UMS

Finały ORLEN Basket Ligi przenoszą się do Szczecina. Po dwóch spotkaniach w ERGO ARENIE drużyny Trefla Sopot i Kinga Szczecin zmierzą się teraz w Netto Arenie. Trzeci i czwarty mecz zostaną rozegrane w środę 5 czerwca i w piątek 7 czerwca. Obie rywalizacje rozpoczną się od 20.00.

W serii do czterech zwycięstw mamy remis 1:1, co oznacza, że zmagania na pewno wrócą jeszcze do ERGO ARENY. Bilety na piąte spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 10 czerwca o godzinie 20.00, są już w sprzedaży na www.sercesopotu.pl. Kibiców, którzy nie wybierają się do Szczecina, a chcą zobaczyć spotkanie w szerszym gronie, zapraszamy do pubu Avangarda Beers & More przy ulicy Dworcowej 7 w Sopocie. 

Początek walki o złoto był niezwykle emocjonujący! Losy obu spotkań rozpoczynających finały zostały rozstrzygnięte dopiero w czwartych kwartach. Pierwszy mecz lepiej wytrzymali goście, który triumfowali 82:73, ale dwa dni później tym razem to sopocianie lepiej spisali się w końcówce i zwyciężyli 84:81. Po dwóch meczach finałowych naszym liderem punktowym jest Aaron Best, który zgromadził łącznie 31 oczek. W Kingu bez niespodzianki - w finałach już 37 punktów zapisał Andrzej Mazurczak. Dotychczas największą przewagą Trefla są zbiórki (72 do 52), zaś szczecinianie rzucają z lepszą skutecznością (51.3% celnych rzutów z gry przy 44.5% Trefla). 

Spotkania w Szczecinie będą transmitowane w Polsat Sport 1. Nie możesz pojechać do stolicy województwa zachodniopomorskiego? Klub zachęca do wspólnego oglądania obu meczów w sopockim pubie Avangarda Beers & More przy ulicy Dworcowej 7 w Sopocie. Nie zapomnijcie o żółto-czarnych barwach i głośnym dopingu! Na hasło "Trefl Sopot" otrzymacie zniżkę na cały asortyment lokalu. 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...