Pulse Sopot 2024. Mistrzostwa Europy we Freestyle Footballu

Dni Kurortu 2024. Na zdjęciu Łukasz Chwieduk, dwukrotny mistrz Europy, trzykrotny mistrz Polski we freestyle footballu. Fot. Jarosław Respondek KFP/UMS

W dniach 8-9 czerwca najlepsi europejscy zawodnicy freestyle footballu zmierzą się w turnieju w Sopocie. Nadmorski kurort jest pierwszym polskim miastem, które zorganizuje zawody w randze Mistrzostw Europy. Dwudniowe święto piłkarskie będzie jednocześnie eliminacją do Mistrzostw Świata w tej efektownej dyscyplinie. Wstęp na oba dni sopockiego turnieju będzie bezpłatny.

Na skwerze Kuracyjnym do rywalizacji stanie blisko 100 zawodniczek i zawodników z kilkunastu krajów. Swój udział w imprezie potwierdziła pięciokrotna mistrzyni globu, Agnieszka „Aguśka” Mnich, a także jedynka rankingu mężczyzn Jesse Marlet z Holandii. Dla Polki, będącej niekwestionowaną gwiazdą tej dyscypliny sportu, to pierwsza w karierze okazja do tego, by powalczyć o tytuł mistrzowski na ojczystej ziemi. Sopot jest bowiem pierwszym polskim miastem-gospodarzem turnieju tej rangi. O organizację zabiegały m.in. Barcelona, Sevilla i Turyn.

Sobota, 8 czerwca,  upłynie na eliminacjach do konkursu głównego. Początek o godz. 13.30.

Finały odbędą się w niedzielę, 9 czerwca. Zwycięzców poznamy około godz. 20.00

Scena i trybuny dla widowni ustawione będą na skwerze Kuracyjnym, przed bramkami wejściowymi na molo. W zmaganiach finałowych każdy uczestnik zaprezentuje swoje umiejętności w trzech, 30-sekundowych rundach. Ocenie sędziów podlegać będą m.in. kontrola nad piłką i oryginalność. Późnym wieczorem poznamy najlepszą zawodniczkę i najlepszego zawodnika Starego Kontynentu.

Podczas trwania turnieju fani będą mogli nabyć oficjalne gadżety mistrzostw, przygotowane przez World Football Freestyle Association (WFFA). Nie zabraknie również okazji do rozmów i wspólnych zdjęć z zawodnikami Pulse Sopot 2024.

Freestyle football jest dyscypliną stosunkowo młodą, wywodzącą się z piłki nożnej. Dzięki połączeniu żonglerki, tańca i akrobatyki jest jednym z najbardziej spektakularnych szaleństw sportowych XXI wieku. Z sezonu na sezon przyciąga kolejne rzesze fanów.

Poniżej lista TOP zawodniczek i zawodników biorących udział w eliminacjach Sopot Pulse 2024: 

KOBIETY:

  • Joanna Dallier (miejsce 5 w światowym rankingu)
  • Aguśka Mnich (miejsce 1 w światowym rankingu)
  • Jasmijn Janssen (miejsce 3 w światowym rankingu)
  • Anastasia Bagaglini (miejsce 7 w światowym rankingu)
  • Isabel Wilkins (miejsce 9 w światowym rankingu)

MĘŻCZYŹNI: 

  • Jesse Marlet (miejsce 1 w światowym rankingu)
  • Tristan Gac (miejsce 7 w światowym rankingu)
  • Denis Popovichenko (miejsce 11 w światowym rankingu)
  • Nicolas Riviere (miejsce 13 w światowym rankingu)
  • Joan Sitjar (miejsce 15 w światowym rankingu)

Ambasadorem mistrzostw jest Łukasz Chwieduk (dwukrotny mistrz Europy).

Organizatorzy: Miasto Sopot, Sopocka Organizacja Turystyczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie

Partnerzy: Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, Hotel Novotel Marina Gdańsk.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...