25. rocznica wizyty papieża Jana Pawła II w Sopocie

Kościół pw. św. Michała Archanioła. Fot. UMS

W czerwcu 1999 roku papież Jan Paweł II na kilkanaście dni odwiedził Polskę. Pielgrzymkę rozpoczął 5 czerwca w Sopocie. W mszy św., którą odprawił wówczas na sopockim Hipodromie, wzięło udział 700 tys. osób. Wizytę papieża upamiętnia wystawa w kościele pw. św. Michała Archanioła.

Na wystawie wyeksponowane zostały przedmioty związane z pamiętną pielgrzymką, m.in. dokumenty, zdjęcia, mapy i plany związane z organizacją wizyty papieskiej. Jednym z głównych elementów wystawy jest tron papieski z ołtarza na Hipodromie, do tej pory eksponowany w Urzędzie Miasta Sopotu. Wystawę można oglądać w godzinach 8.00-19.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła przy ul. 3 Maja 49 (górny kościół). Dzisiaj o godz. 18.00 będzie tam odprawiona msza św. dziękczynna, a po niej, pod krzyżem papieskim na Hipodromie, złożone zostaną kwiaty.

Z okazji jubileuszu 25-lecia papieskiej wizyty w Sopocie na ścianie kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Malczewskiego 35 zawiśnie pamiątkowa tablica. Ukaże się także okolicznościowa publikacja pt. „Kochajcie Boga zawsze”, pod redakcją ks. dr. Mirosława Gawrona, zawierająca m.in. świadectwa osób i kazania wygłaszane w ciągu roku poprzedzającym jubileusz. Publikacja będzie dostępna w sopockich parafiach w tym tygodniu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...