Dwanaście konkurencji na Grand Prix Sopotu

Fot. Paweł Marcinko KFP/UMS

Reprezentanci Sopockiego Klubu Lekkoatletycznego będą największymi gwiazdami XXVI Grand Prix Sopotu imienia Janusza Sidły. Na memoriał poświęcony wybitnemu oszczepnikowi, lekkoatleci zjadą tuż po Mistrzostwach Europy w Rzymie. Mityng rozegrany zostanie w niedzielę, 16 czerwca, na sopockim Stadionie Leśnym.

W składzie lekkoatletycznej kadry na europejski czempionat znalazło się czworo zawodników SKLA Sopot: Jakub Szymański, wicemistrz Europy (bieg na 110 m ppł), Aleksandra Formella (4x400 m kobiet i mix), Paulina Borys (skok wzwyż) i Paulina Ligarska (siedmiobój). Zmagania w stolicy Włoch potrwają od 7 do 12 czerwca, więc ci z uczestników, którzy zameldują się na „Sidle” powinni być w mistrzowskiej dyspozycji. Inna sprawa, że najmocniejsi w tym sezonie zmuszeni są „zbudować” szczyt formy również na sierpniowe igrzyska olimpijskie. To okoliczność, wpływająca na plany treningowe poszczególnych zawodników: inaczej ustawianą intensywność zajęć, inaczej rozkładane akcenty w przygotowaniach do najważniejszych zawodów sezonu. – Dlatego do samego końca będziemy walczyć o jak najlepszą obsadę memoriału, listę startową zamkniemy pewnie już po mistrzostwach Europy – mówi Jerzy Smolarek, dyrektor mityngu.

Na położonym w malowniczej scenerii niecki Doliny Owczej stadionie, wciśniętym między Wzgórze Królowej Marysieńki i Zajęcze Wzgórze, lekkoatleci zmierzą się w dwunastu konkurencjach z memoriałową, czyli rzutem oszczepem na czele. W puli nagród znajdzie się 50 tysięcy złotych. Początek memoriału Janusza Sidły w niedzielę 16 czerwca o godzinie 18.00 na stadionie Leśnym w Sopocie. Wstęp dla kibiców wolny.

Kobiety: 100m/200m, 400, 800m – Bursztynowa Mila, skok w dal, skok o tyczce, skok wzwyż.

Mężczyźni: 200m, 400m, 110 m. ppł., 800m, rzut oszczepem.

Dodatkowo zaplanowano konkurencje młodzieżowe.

Lekkoatletyczne Grand Prix Sopotu im. Janusza Sidły rozgrywane jest od 1996 roku. Mityng upamiętnia najwybitniejszego oszczepnika w historii polskiej „królowej sportu”. Sidło to wicemistrz olimpijski z Melbourne (1956), dwukrotny mistrz Europy (1954, 1958), rekordzista świata, pierwszy Europejczyk który posłał oszczep na odległość ponad 80 metrów. W latach 1951-1954 reprezentował barwy Spójni Gdańsk, poprzedniczki SLA Sopot, a następnie SKLA Sopot.

Partnerami wydarzenia są Miasto Sopot, Pomorski Urząd Marszałkowski oraz Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...