Europejski Kongres Finansowy 2024 w Sopocie. „Czy chcemy jeszcze się ścigać?”

Na zdjęciu Andrzej Domański, minister finansów Fot. UMS
XIV edycja EKF. Na zdjęciu Andrzej Domański, minister finansów Fot. UMS

W poniedziałek, 10 czerwca 2024 r. w Sopocie rozpoczął się XIV Europejski Kongres Finansowy. To jedno z najważniejszych spotkań świata finansów w Polsce. Tegoroczna edycja odbywa się w Centrum Konferencyjnym Sheraton Sopot i potrwa do 12 czerwca. Hasłem przewodnim jest „Czy chcemy jeszcze się ścigać?”.

W ciągu trzech dni EKF będzie okazją do rozmów na temat możliwości zwiększenia inwestycji na rzecz konkurencyjności i wzrostu europejskiej gospodarki, wyzwań związanych z finansowaniem wielkich projektów inwestycyjnych (transformacja energetyczna, w tym energetyka jądrowa, wydatki zbrojeniowe), przyszłości sektora bankowego i ubezpieczeniowego oraz perspektywach rozwoju rynku kapitałowego, poszukiwaniu równowagi między korzyściami i ryzykiem dla klientów instytucji finansowych, możliwościach wspierania konkurencyjności przedsiębiorstw przez sektor bankowy, ubezpieczeniowy i rynek kapitałowy, sztucznej inteligencji – czy dzięki AI w krótkim czasie doświadczymy rewolucji w procesach, obsłudze klienta, usługach serwisowych, cyber bezpieczeństwie, bezpiecznym obiegu danych i dalszej cyfryzacji sfery komercyjnej i publicznej, działaniach na rzecz wzrostu wiarygodności ekonomicznej i atrakcyjności inwestycyjnej Polski i UE, finansowaniu wdrażania ESG, a w szczególności zielonej transformacji, stymulowaniu wzrostu oszczędności długookresowych i inwestycji, finansowaniu zrównoważonego rozwoju rynku nieruchomości, racjonalizacji polityki mieszkaniowej i imigracyjnej.

– Europejski Kongres Finansowy odbywa się już po raz czternasty. Dzięki temu, że spotykamy się w Sopocie, nasze miasto kolejny raz staje się forum dyskusji o Polskiej i światowej gospodarce, ekonomii i finansach. To bardzo ważne, bo wszystkie te kwestie mają swoje odbicie w funkcjonowaniu samorządów. Ciekawy program, świetni paneliści i znakomici goście gwarantują wysoki poziom tych dyskusji – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu.

Wśród gości honorowych, którzy wystąpią na kongresie są m.in. Lech Wałęsa, Andrzej Domański, Timothy Snyder, Dominique Laboureix, Helena Vines Fiestas, Jacek Jastrzębski, Szymon Midera i Artur Olech.

Podczas tegorocznego Europejskiego Kongresu Finansowego prezesi banków będą dyskutować o wyzwaniach stojących przed polskim sektorem bankowym. W tym roku rozbudowana będzie formuła ich debaty – spotkają się drugiego i trzeciego dnia Kongresu. 11 czerwca rozmawiać będą o wyzwaniach makroekonomicznych i geopolitycznych. Debata poprzedzona będzie „Makroekonomicznym okrągłym stołem EKF” – mapa wyzwań 2024-2027 oraz „Okrągłym stołem CRO. Ryzyko bankowe” – mapa wyzwań dla sektora bankowego. Cykl dyskusji o wyzwaniach dla banków kontynuowany będzie 12 czerwca, kiedy odbędzie się „Technologiczny okrągły stół EKF” – mapa wyzwań dla sektora bankowego 2024-2027. Zwieńczeniem wszystkich tych dyskusji będzie druga Debata CEOs w rundzie finałowej o godz. 13.30 pt. „Mapa wyzwań przed sektorem bankowym”.

W programie EKF także spotkanie Akademii EKF 2024 i m.in. debata oksfordzka nad tezą „Unia Europejska powinna zintegrować państwa członkowskie i przyjąć formę „Stanów Zjednoczonych Europy”.

XIV edycja Europejskiego Kongresu Finansowego odbywa się w dniach 10-12 czerwca br. w Centrum Konferencyjnym Sheraton Sopot.

Więcej informacji: https://www.efcongress.com/

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...