Jeździeckie gwiazdy w Sopocie

Fot. materiały prasowe CSIO Sopot

22 kraje, 159 zawodników oraz 295 koni, tak w liczbach prezentuje się tegoroczna edycja CSIO Sopot. Międzynarodowe Zawody w Skokach przez Przeszkody wystartują na sopockim Hipodromie już w najbliższy czwartek, 13 czerwca i potrwają do niedzieli 16 czerwca 2024 r.

Jak co roku, podczas CSIO Sopot, nie zabraknie wielkich nazwisk jeździeckiego świata. Swoją obecność potwierdzili m.in. Max Kühner (AUT), nr 5 światowego rankingu Longines, Koen Vereecke (BEL), zeszłoroczny zwycięzca konkursu Grand Prix, czy Andre Thieme Mistrz Europy z 2021 roku. Na parkurze zobaczymy również najlepszych reprezentantów Polski. Przed sopocką publicznością zaprezentują się Tomasz Miśkiewicz, aktualny mistrz Polski, Adam Nicpoń, aktualny halowy mistrz Polski, wreszcie Jarosław Skrzyczyński, najbardziej utytułowany polski zawodnik.

Zawodnicy startować będą w dwóch kategoriach międzynarodowych: CSIO4* oraz CSI1*. To łącznie 11 konkursów, gdzie w 4 z nich walka toczyć się będzie również o punkty do światowego rankingu Longines. Łączna Pula nagród wyniesie ponad 1 000 000 złotych. 

Puchar Narodów w piątek, Grand Prix w niedzielę  

W piątkowym Pucharze Narodów, który rozpocznie się o godz. 12.00, zobaczymy aż 14 drużyn z całego świata. Wystartują m.in. Belgowie, którzy na najwyższym stopniu podium w Sopocie stawali już 3-krotnie. Austriacy, brązowi medaliści Mistrzostw Europy z 2023 roku, w swojej drużynie wystawią aż trzech zawodników z pierwszej setki światowego Rankingu Longines (Max Kühner - 5 miejsce, Gerfried Puck - 80 miejsce oraz Katharina Rhomberg - 97 miejsce). Jan Vinckier, trener Kadry Narodowej do konkursu Puchar Narodów powołał Dawida Kubiaka, Marka Lewickiego, Cassandre Orschel, Michała Tyszko, Michała Ziębickiego. Najlepszym wynikiem biało-czerwonych w Sopocie jest drugie miejsce z 2014 roku, jednak zeszłotygodniowy sukces, gdzie Polacy wygrali konkurs Pucharu Narodów w Drammen (Norwegia), nasi kibice mogą być pełni nadziei na dobry wynik.  

Główna arena również dla najmłodszych  

CSIO Sopot Young Stars to sprawdzony w ostatnich latach format dla najmłodszych. Po serii kwalifikacji, które odbywały się od stycznia w całej Polsce, w finałach na arenie ostatecznie zobaczymy 24 zawodników. Wystartują oni w konkursie przebieranym, drużynowym, a także w konkursie z oceną stylu jeźdźca. Oceny tej dokona dwóch wybranych zawodników startujących w CSIO4*. 

CSIO Sopot, to okazja by w samym sercu nadmorskiego kurortu przeżyć weekend pełen sportowych emocji. Przyjdź i kibicuj swoim ulubionym zawodnikom! 

Bilety na wydarzenie dostępne są w serwisie Eventim. 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...