Sopot Cup 2024 zakończone z przytupem, czyli z porywistym wiatrem i pięknym słońcem!

Fot. UKS Navigo

Pierwszy przystanek Pucharu Polski odbył się w miniony weekend w Sopocie. Organizatorem regat był Uczniowski Klub Sportowy Navigo.

Dwa dni ścigania na sopockim akwenie potrafią nieźle zmęczyć. W regatach wystartowało 60 zawodników z całego kraju. Powrót w wielkim stylu zaliczyła klasa F18, w której wystartowało aż 10 załóg. Najszybsi okazali się Krzysztof Bassak i Piotr Siciński z YKP Warszawa. Na drugim miejscu uplasował się Adam i Witek Lenkow z Jach Klub Wrocław zwyciężając o jeden punkt z Anią i Kubą Bączek z F18 Poland. Frekwencja dopisała również w klasie Hobie Cat 16. Tutaj zwyciężyli Iga Saj z Maksymilianem Nadolskim ze Stowarzyszenie Port Mechelinki. Z taką samą ilością punktów drugie miejsce przypadło Bartkowi i Aleksandrowi Janiszewskim z PHCA, a na na trzecim miejscu podium znaleźli się zawodnicy gospodarzy: Oliwier Kozłowski i Adam Rutkowski z UKS Navigo. Nieco mniej liczna, ale za to najbardziej wymagająca i widowiskowa klasa Moth przepłynęła 5 wyścigów. Niepokonany w tej klasie Robert Graczyk (MKŻ Mikołajki) i w tych regatach zwyciężył we wszystkich wyścigach. Drugi był Maciej Żarnowski z UKS Navigo, trzeci natomiast Andrzej Senkus, również UKS Navigo. Kategoria OPEN to katamarany do 6m długości. Zwyciężyli w niej Max i Robert Berlińscy przed Makarym Gałką i Antkiem Reszką. Trzecie miejsce przypadło Józkowi Krasowskiemu i Michałowi Trafalskiemu. Wszystkie trzy załogi z UKS Navigo. W klasie A-Class niepokonany okazał się Jakub Surowiec, aktualny mistrz świata, reprezentujący UKS Navigo. Wyprzedził on Piotra Baryżewskiego z tego samego klubu, oraz Vladislava Ptaśnik z YK Jestrabi, który znalazł się na trzecim miejscu.

Kolejny Puchar Polski w Sopocie już 7 lipca.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...