Pięć restauracji z Sopotu w Przewodniku Michelin

Fot. UMS

Zakończyła się selekcja lokali wyróżnionych przez specjalistów przewodnika kulinarnego Michelin. W najnowszym wydaniu tej prestiżowej publikacji znajdzie się aż pięć sopockich restauracji.

Na podstawie weryfikacji i ocen inspektorów przewodnika kulinarnego Michelin, pięć sopockich restauracji zasłużyło na to by znaleźć miejsce w najnowszym wydaniu publikacji. Trzy z nich: Fisherman, L’Entre Villes i Cafe Xander otrzymały Rekomendację, czyli status miejsc wyjątkowo dobrych i godnych wyróżnienia. Dwie restauracje: 1911 Restaurant i Vinissimo osiągnęły poziom Bib Gourmand, co oznacza dodatkowy walor w postaci korzystnego stosunku jakości do ceny.

W Sopocie mamy szeroką ofertę kulinarną i wiele miejsc oferujących wyjątkową kuchnię, jednak potwierdzenie tego przez specjalistów Przewodnika Michelin, który ukazuje się od ponad 120 lat i jest uznawany za najważniejszy przewodnik kulinarny na świecie to prawdziwa nobilitacja – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. – Gratuluję właścicielom i pracownikom wyróżnionych restauracji, a mieszkańców i turystów zachęcam do odwiedzenia tych miejsc i spróbowania dań przygotowywanych przez prawdziwych kulinarnych mistrzów – dodaje prezydentka Sopotu.

W ubiegłym roku Polska Organizacja Turystyczna i Michelin Guide podpisali porozumienie, w ramach którego restauracje z polskich miast mogą znaleźć się w prestiżowym Przewodniku Michelin. Do obecnych już w publikacji regionów reprezentowanych przez Warszawę, Kraków i Poznań teraz dołączyło Pomorze. Wyróżnienia przyznane w tej edycji restauracjom w Sopocie, Gdańsku, Gdyni i w położonym na Kaszubach Ciekocinku, to wielka promocyjna szansa dla Sopotu i całego województwa pomorskiego. To też bardzo dobra wiadomość dla smakoszy i fanów podróży, którzy będą mogli odkrywać Sopot i region na nowo, ciesząc się wyjątkowymi smakami.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...