Bomba w górę! Wyścigi konne w Sopocie

Fot. Monika Metza-Jodłowska

Wyścigi konne organizowane w Sopocie to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, którego wakacyjny, nadmorski charakter powoduje, że w lipcu na sopocki Hipodrom ściągają prawdziwe tłumy. W tym roku sopocki Hipodrom zaprasza na dwa wyścigowe weekendy 13-14 oraz 20-21 lipca 2024 r.

Wyścigi konne w Sopocie odbędą się w tym roku w dwa lipcowe weekendy: 13-14 lipca oraz 20-21 lipca. Planowanych jest dwadzieścia siedem gonitw w ciągu czterech dni. Konie pobiegną tradycyjnie w godzinach popołudniowych, od 15.00 do 19.00.

Sopockie gonitwy mają charakter płaski, co oznacza, że konie mają tu do przebiegnięcia ustalony dystans, nie muszą natomiast pokonywać żadnych przeszkód. Oddzielnie odbywają się gonitwy koni pełnej krwi angielskiej i gonitwy koni czystej krwi arabskiej. Od kilku lat w Sopocie rozgrywane są także gonitwy kłusaków francuskich w sulkach. Podczas gonitw emocje są ogromne i choć poszczególne biegi trwają bardzo krótko, to każdy widz z uwagą śledzi sytuację na torze. Czasami bowiem wystarczy sekunda, by przesądzić o zwycięstwie tego lub innego wierzchowca.

Sopockie wyścigi to, jak zawsze, wydarzenie o charakterze rodzinnym. Organizatorzy również w tym roku przygotowali dla odwiedzających wiele atrakcji, wśród których najważniejszą jest konkurs kapeluszy. Tradycja ta jest szczególnie kultywowana na angielskich torach, zwłaszcza w Ascot, gdzie przy okazji wyścigów konnych odbywa się prawdziwa rewia kapeluszy. Ale Sopot ma tu również swoje „zasługi”. Wyścigi konne na Hipodromie organizowane są w kurorcie od niemal stu lat, a na zdjęciach archiwalnych, zgodnie z ówczesną tradycją, widać morze głów w kapeluszach. Jest to więc także ukłon w stronę historii. W tym roku na konkurs kapeluszy zapraszamy w sobotę, 20 lipca.

Bilety dostępne na eventim.pl oraz w kasach w czasie wydarzenia.

Hipodrom, ul. Polna 1 (przystanek SKM Sopot Wyścigi).

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...