VIII Sopockie Wieczory Organowe

Fot. materiały UMS

Miłośnicy muzyki organowej mieli możliwość posłuchania trzech koncertów w czerwcu. Kolejne trzy w ramach Sopockich Wieczorów Organowych, odbędą się 7,14 i 21 lipca. Wstęp jest wolny.

W tym roku organom piszczałkowym towarzyszą w czasie koncertów: obój, tenor, wiolonczela, skrzypce, sopran oraz fagot. Stowarzyszenie Promień Sztuki zaprasza do kościoła św. Jerzego w Sopocie w trzy kolejne niedziele lipca. Koncert „Lekkie brzmienia” na skrzypce i organy (7.07), „Twórczość Ave Maria” – sopran i organy (14.07), „Barwy dźwięku” na fagot i organy (21.07). Początek każdego z koncertów o godzinie 16.30.

Koncerty mają charakter kameralny, skierowane są do szerokiej publiczności, a słuchacze mają możliwość pogłębienia informacji o wykonywanych utworach i okolicznościach ich powstania. Grę muzyków można też obserwować na ekranie ustawionym przed ławkami. Wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...