Biblioteka Sopocka zachęca do spacerowania

Fot. materiały prasowe BS

W ramach Letnich spacerów z Kotem 13 lipca o godz. 12.00 będzie można wyruszyć na wędrówkę śladami dawnego kąpieliska. Trasa jest ograniczona do niewielkiego terenu, na którym kiedyś znajdowało się kąpielisko i będzie wymagała od uczestników pewnej dozy wyobraźni, by w miejscu obecnych budynków ujrzeć XIX-wieczne urządzenia kąpieliskowe. Spacer rozpocznie się przy pomniku Władysława Bartoszewskiego, a poprowadzi go Tomasz Kot, dziennikarz, bibliotekarz, miłośnik i znawca Sopotu oraz autor książek „Spacerownik sopocki” i „Bedeker sopocki”.

Uczestnicy Miasta Seniora będą mieli okazję wybrać się do niezwykłej galerii, w której rozmiary prezentowanych prac sięgają nawet kilkudziesięciu metrów. 19 lipca o godz. 13.30 odbędzie się spacer śladem murali na gdańskiej Zaspie. Przewodniczką będzie Alena Yanukovich, która opowie o historii osiedla oraz znajdujących się tam monumentalnych dziełach.

Alena Yanukovich to bibliotekarka z zawodu i wykształcenia, od lat współpracująca z Instytutem Kultury Miejskiej, gdzie w ramach projektu Metropolitanka – witamy / ласкаво просимо / добро пожаловать skończyła kurs przewodnicki. Prowadzi herstoryczne spacery po Stoczni oraz Zaspie.

A tym, którym przez wakacyjne wyjazdy nie po drodze z organizowanymi przez Bibliotekę wydarzeniami warto przypomnieć, że na bibliotecznym kanale podcastowym można znaleźć nie tylko nagrania rozmów z autorami, którzy gościli w Bibliotece, ale i zapisy debat czy tras spacerowych zaproponowanych przez Tomasza Kota.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...