Sopoccy maturzyści najlepsi w Polsce!

Fot. Freepik

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła wyniki egzaminów maturalnych. Zdawalność matur w sopockich szkołach ponadpodstawowych wyniosła niemal 96%, co jest najlepszym wynikiem w województwie pomorskim i w Polsce. Równie dobrze sopocka młodzież poradziła sobie z egzaminami z matematyki i języka angielskiego, osiągając najlepsze wyniki na Pomorzu.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna ogłosiła, że zdawalność matur w sopockich szkołach średnich wyniosła 95,69%, co lokuje naszych absolwentów na pierwszym miejscu w Trójmieście, województwie pomorskim i w kraju. Dla porównania zdawalność egzaminów maturalnych w Gdańsku wyniosła 84,91%, w Gdyni 88,26%, w województwie 83%, a w całym kraju 84%. 

To bardzo dobra wiadomość, kolejna taka w ciągu kilku dni, bo przecież niedawno cieszyliśmy się z sukcesów naszych ósmoklasistów – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. – To także potwierdzenie skuteczności sopockiego modelu edukacji, który wspiera uczniów od najmłodszych lat. Dzięki temu absolwenci naszych podstawówek mają większe szanse na dostanie się do wymarzonych szkół ponadpodstawowych, a kończąc je zdają dobrze maturę i łatwiej im wybierać studia. Inwestycja w edukację to najlepiej wydane pieniądze – dodaje prezydentka Sopotu. 

Maturalna młodzież w Sopocie osiągnęła również najlepsze średnie wyniki z egzaminów z matematyki i języka angielskiego. Biorąc pod uwagę poziom podstawowy matury z matematyki sopocianie osiągnęli 72,08%. W Gdańsku odnotowano 65,59%, w Gdyni 68,42%, w Pomorskiem 62,07%, a w całym kraju 63%. Średnie procentowe wyniki egzaminu maturalnego z języka angielskiego, na poziomie podstawowym, to w Sopocie aż 90,48%. Dla porównania: 85,03% w Gdańsku, 85,85% w Gdyni, 79,65% w województwie pomorskim, a 78% w kraju. 

Średnie wyniki egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym wyniosły w Sopocie 63,25%. Wynik jest wyższy od średniej krajowej, która wynosi 61% i wojewódzkiej (59,89%) i daje sopocianom drugą lokatę w Trójmieście. 

Tegoroczne wyniki egzaminów to również sukces miasta. Gmina przeznacza w skali roku blisko 1,8 mln zł na konsultacje oraz dodatkowe zajęcia obowiązkowe i pozalekcyjne, przede wszystkim z przedmiotów egzaminacyjnych, które mają na celu solidne przygotowanie uczniów do egzaminów zewnętrznych.

 

Czytaj również:

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...