Pierwsze po wakacjach spotkanie z cyklu Sopockich Spotkań Kobiet odbędzie się 15 października o godzinie 18.00 w Teatrze Atelier. Tym razem zaproszenie do rozmowy przyjęły dr psychologii Aleksandra Piotrowska i sędzia Anna Maria Wesołowska.
Sopockie Spotkania Kobiet to rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Pomysłodawczynią i prowadzącą jest Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Pierwsze powakacyjne spotkanie zatytułowane jest „Dorośli się kłócą, dzieci przeżywają”, a wezmą w nim udział Aleksandra Piotrowska, doktor psychologii, współpracująca jako doradca społeczny m.in. z Rzecznikiem Praw Dziecka, oraz Anna Maria Wesołowska, wieloletnia sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi, autorka poradników prawnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, ambasadorka wprowadzenia do szkół edukacji prawnej.
Spotkanie „Dorośli się kłócą, dzieci przeżywają” odbędzie się we wtorek, 15 października, w Teatrze Atelier przy al. Mamuszki 2. Początek o godzinie 18.00. Wstęp wolny.
Dla osób, które nie będą mogły być na spotkaniu, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych na profilu FB Magdalena Czarzyńska-Jachim – prezydentka Sopotu oraz na profilu FB Sopockie Spotkania Kobiet
Aleksandra Piotrowska, doktor psychologii. Pracownik naukowy Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego (obecnie na emeryturze), konsultantka dla rodziców i nauczycieli. Współdziała jako społeczny doradca z Komitetem Ochrony Praw Dziecka i (w latach 2008-2018) z Rzecznikiem Praw Dziecka. Zajmuje się propagowaniem wiedzy psychologicznej współpracując jako ekspert z mediami. Autorka wielu publikacji naukowych i popularyzatorskich, w tym książek „Szczęśliwe dziecko czyli jak uniknąć najczęstszych błędów wychowawczych”, „Nastolatki pod lupą”, „Między nami samicami” (współ. Dorota Sumińska), „Twoje szczęśliwe dziecko czyli jak być wystarczająco dobrym rodzicem”, „Przedszkolak. Wielki mały człowiek”.. Matka dwojga dzieci i babcia czworga wnucząt.
Anna Maria Wesołowska – sędzia Sądu Okręgowego w Łodzi w stanie spoczynku. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Ekspertka od przestępczości zorganizowanej, współautorka ustawy o świadku koronnym. Inicjatorka prowadzenia wybranych rozpraw sądowych z udziałem uczniów, w ramach edukacji prawnej. Ambasadorka wprowadzania edukacji prawnej do szkół. Jest autorką poradnika prawnego „Bezpieczeństwo Młodzieży” i książki pt. „ Nie kłóćcie się. Jak pomóc dziecku kiedy rodzice się kłócą”. Prowadzi wykłady z zakresu praw dziecka w procesie, przemocy w rodzinie oraz mediacji. Społeczny doradca Marka Michalaka, Rzecznika Praw Dziecka.