Kolejne z cyklu Sopockich Spotkań Kobiet odbędzie się 2 grudnia o godzinie 17.00 w Mamuszki 14 w Sopocie. Tematem będzie „Jak pomagać, aby realnie wspierać”, a zaproszenie do rozmowy z Magdaleną Czarzyńską-Jachim przyjęły Joanna Sadzik oraz Magdalena Pramfelt. Wstęp wolny.
Sopockie Spotkania Kobiet to rozmowy o sprawach ważnych, dotyczących różnych dziedzin życia, ale zawsze z perspektywy kobiet. Pomysłodawczynią i prowadzącą jest Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydentka Sopotu. Kolejne spotkanie zatytułowane jest „Jak pomagać, aby realnie wspierać”, a wezmą w nim udział Joanna Sadzik, trenerka, menedżerka, ekspertka do spraw programów społecznych Stowarzyszenia WIOSNA oraz Magdalena Pramfelt, prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, skandynawistka, dziennikarka, menadżerka, społecznik.
Spotkanie „Jak pomagać, aby realnie wspierać” odbędzie się w poniedziałek, 2 grudnia 2024 r. w Mamuszki 14 w Sopocie. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Dla osób, które nie będą mogły być na spotkaniu, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych na profilu FB Magdalena Czarzyńska-Jachim – prezydentka Sopotu oraz na profilu FB Sopockie Spotkania Kobiet.
Joanna Sadzik – trenerka, menedżerka. Prezeska zarządu i ekspertka ds. programów społecznych Stowarzyszenia WIOSNA.
Współtworzy i wdraża merytorykę pracy z beneficjentami projektów społecznych Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości, współtworzy rozwiązania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Certyfikowana trenerka Szkoły dla rodziców. Współtwórczyni autorskich programów wspierających rodziców i nauczycieli, wykładowczyni Uniwersytetu Dzieci. Prowadzi szkolenia z zakresu CSR, zarządzania, pracy projektowej, komunikacji w zespole, zarządzania organizacjami pozarządowymi.
Magdalena Pramfelt – prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, honorowa Konsul Generalna Szwecji w Gdańsku. Skandynawistka, dziennikarka, menadżerka, społecznik.
Prezes Polsko-Szwedzkiej Izby Gospodarczej, organizacji inspirującej relacje gospodarcze i handlowe pomiędzy Polską i Szwecją. Współinicjatorka i dydaktyk filologii w Akademii Ateneum. W latach 2014-2022 Prezydent Stowarzyszenia Konsulów Honorowych w Polsce. Podczas wieloletniego pobytu w Szwecji redaktorka programów informacyjnych w mediach publicznych. Autorka reportaży radiowych, wywiadów, korespondencji, również z terenu wojny na Bałkanach, cykli audycji po polsku oraz w języku szwedzkim. Autorka artykułów w polskiej prasie na temat Szwecji. W 2023 r. laureatka Gryfa Pomorskiego. W roku 2018 otrzymała order Oranje Nassau, przyznany przez króla Wilhelma-Alexandra za 11 lat służby Honorowego Konsula Niderlandów. Odznaczona przez Prezydenta Lecha Wałęsę medalem 25-lecia Solidarności. Honorowy Wolontariusz Hospicjum im. ks. Dutkiewicza w Gdańsku. Nagrodzona Paul Harris Fellow, odznaką Rotary International.