Segregujesz – zyskujesz; sadzonka kwiatów w prezencie za wiedzę o segregacji

Zapraszamy w dni targowe na targowisko miejskie w Sopocie, gdzie wyszkoleni pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta przeprowadzać będą szkolenia: jak i co segregować.

Wbrew pozorom poprawne segregowanie śmieci nie jest takie proste. Gdzie karton po mleku z plastikowym dozownikiem, a gdzie puszkę po szprotkach? Do jakiego pojemnika włożyć zużyty kartridż a gdzie żarówki? A ubrania, pojemniki po jogurcie, wkłady do wiecznego pióra? No i myć te pojemniki, czy nie?

No właśnie, niebawem zacznie obowiązywać znowelizowana ustawa o śmieciach, która nakłada na tych co chcą oszczędzać i żyć w zgodnie z naturą obowiązek ich segregacji. Pragniemy pomóc mieszkańcom Sopotu wyćwiczyć dobre nawyki i wyposażyć w wiedzę, która od lipca będzie konieczna.

Zapraszamy w dni targowe na targowisko miejskie w Sopocie, gdzie wyszkoleni pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta przeprowadzać będą szkolenia: jak i co segregować. Szkolenie potwierdzone będzie certyfikatem. Osoby które odbędą kurs i te które zadeklarują chęć jego odbycia będą mogły wejść na Sopotello bez zakupu biletu. Dla najbardziej zaangażowanych przewidziane są nagrody – sadzonki kwiatów balkonowych. Dla tych którzy wezmą udział w szkoleniu i przyniosą ze sobą minimum 2 kg makulatury – sadzonki podwójne.

Przypominam, rynek w Sopocie czynny jest we wtorki i w piątki; w sobotę i niedzielę działa pchli targ „Sopotello”.

W najbliższy piątek, tj. 10 maja oraz we wtorek 14 maja – w punkcie informacyjnym zlokalizowanym na targowisku będzie można porozmawiać o nowych zasadach odbioru śmieci z wiceprezydentem Sopotu Bartoszem Piotrusiewiczem i dyrektorem ZOM Januszem Kupcewicz-Szwoch.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...