9 Rajd Kaszub Gdańsk Baltic CUP

Spore emocje czekają na fanów sporów motorowych podczas 9 Rajdu Kaszub Gdańsk Baltic CUP, który odbędzie się w dniach 14-15 czerwca na Pomorzu jako 4 Runda Rajdowego Pucharu Polski

Spore emocje czekają na fanów sporów motorowych podczas 9 Rajdu Kaszub Gdańsk Baltic CUP, który odbędzie się w dniach 14-15 czerwca na Pomorzu jako 4 Runda Rajdowego Pucharu Polski. Impreza z bazą w trójmiejskiej hali ERGO ARENA przeszła w tym roku znaczną metamorfozę. Wraz z powrotem do historycznej nazwy, wracamy również do letniego terminu rozgrywania imprezy. Kolejną zmianą jest nawierzchnia, na której będą rywalizowali kierowcy – szuter i śnieg zastąpi w tym roku asfalt.

Do zmagań na wyjątkowo szybkich odcinkach staną 32 załogi. Wśród nich, w klasie Gość zobaczymy byłego Mistrza Polski w wyścigach górskich i zdobywcę Rajdowego Pucharu Polski z 2007 roku – Mariusza Małyszczyckiego, pilotowanego przez Tomasza Markiewicza w samochodzie Mitsubishi Lancer Evo 9.

Piątkowy prolog dookoła hali Ergo Arena poprzedzi parada pojazdów sportowych i zabytkowych, motocykli i pokazy driftu samochodowego i super moto.

Zamknięcie ruchu drogowego podczas rajdu w Sopocie:
14 czerwiec /piątek/ ul.Łokietka od ul.Polnej do Ergo Areny w godz 18.30-22.00. Za utrudnienie przepraszamy zapraszając jednocześnie do bezpiecznego kibicowania.


Program
Piątek 14 czerwca, ERGO ARENA
Ceremonia otwarcia rajdu, hala – godz. 19.40
Prolog na zewnątrz hali – godz. 20.00
Konkursowa Jazda Samochodem po trasie prologu – godz. 20.45

Sobota 15 czerwca, ERGO ARENA, Kaszuby
Otwarcie parku serwisowego, parking przy hali ERGO ARENA – godz. 6.30
OS-1 Przodkowo – godz. 8.50
OS-2 Bryza – godz. 9.43
OS-3 Kartuzy – godz. 10.37
Serwis, przy hali ERGO ARENA – godz. 11.57
OS-4 Przodkowo – godz. 13.17
OS-5 Bryza – godz. 14.10
OS-6 Kartuzy – godz. 15.04
OS-7 Kłosowo – godz. 15.47
Meta, ERGO ARENA – godz. 17.00

Trasa
http://rajdkaszub.pl/trasa.html

Prolog na żywo w internecie – www.rajdkaszub.pl
Wyniki na żywo – www.rajdkaszub.pl
Aplikacja mobilna 9 RK GBC –  www.rajdkaszub.pl - Dzięki jednemu z partnerów rajdu – firmie Motoraporter – każdy posiadacz tabletu lub smartfona będzie miał możliwość śledzenia rajdu za pomocą swojego urządzenia. Aplikacja mobilna 9RK GBC będzie umożliwiała m. in. wymianę newsów i zdjęć między jej użykownikami, będzie zawierała również wszelkie niezbędne informacje dotyczące rajdu - program, mapę, listę startową i wiele więcej...

Wstęp na prolog – 10zł (w tym miejsce parkingowe, mapka i program rajdu) – bilety można kupić bezpośrednio przed imprezą na bramkach wjazdowych i wejściowych. Główny parking przy ulicy Łokietka, wjazd od strony Sopotu.
Wstęp na odcinki – bezpłatny

Filmik z zeszłorocznej edycji:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bozM7cgA0QI

Zapraszamy również wszystkich chętnych, którzy chcą poczuć smak prawdziwego rajdowania do wzięcia udziału w amatorskiej imprezie rozgrywanej na tej trasie prologu 9 Rajdu Kaszub. Impreza odbędzie się zaraz po prologu, a wystąpić w niej może każdy posiadacz ważnego prawa jazdy oraz samochodu z ważnym przeglądem oraz ubezpieczeniem OC. Koszt uczestnictwa to 60zł a trasa liczy łącznie 4km. Więcej informacji na www.akorski.pl

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...