Międzynarodowe Zawody w Skokach – CSIO***

W dniach 13-16 czerwca po 60-ty w Polsce odbędą się Międzynarodowe Zawody w Skokach – CSIO***. Oprócz prestiżowych konkursów w skokach koni, na publiczność czeka wiele dodatkowych atrakcji.

W dniach 13-16 czerwca po 60-ty w Polsce odbędą się Międzynarodowe Zawody w Skokach – CSIO***. Oprócz prestiżowych konkursów w skokach koni, na publiczność czeka wiele dodatkowych atrakcji. Najmłodsi goście zawodów będą mogli nauczyć się wielu nowych umiejętności i doświadczyć niezapomnianych wrażeń! Wśród atrakcji ciekawie zapowiada się Kaszubska Alaska, czyli prawdziwie dzika przygoda. Fundacja Credu reaktywuje ideę automobilowego korso kwiatowego, która w Sopocie ma swoją długą tradycję. Oprócz tego warto spotkać się z artystami oferującymi zajęcia plastyczne – grafikę, malarstwo oraz szycie. Fantazyjne nakrycia głowy, kapelusze i toczki to jedne z najbardziej charakterystycznych widoków kojarzących się z zawodami jeździeckimi – piękne ozdoby będzie można zobaczyć podczas sobotniego pokazu mody. Dla wszystkich, którym mało będzie sportowych wrażeń na parkurze – wyścigi chartów.

Kaszubska Alaska
Na Hipodromie zagości "Kaszubska Alaska" – mini miasteczko z płóciennymi alaskańskimi namiotami oraz stanowiskami z atrakcjami i zadaniami dla dzieci i dorosłych. A wśród nich: zawody w rzucie podkową i pokaz płukania złota. Poszukiwacze przygód będą mieli okazję zmierzyć się z zadaniami takimi jak: łowienie ryb, przejście przez pajęczynę, łapanie jaszczurki i strzelanie z łuku. Dla najmłodszych: alaskańskie malowanie buziek. Po przejściu alaskańskiego toru przeszkód każde dziecko otrzyma "Certyfikat Alaskańczyka”.
Piątek, sobota, niedziela (14-16.06), godz.: 10.00-18.00

Automobilowe Korso Kwiatowe
W strefie festynowej stanie Automobilowe KORSO Kwiatowe na CSIO, zorganizowane przez Fundację CREDU. Przede wszystkim zostanie zaprezentowane tworzenie dekoracji kwiatowych na automobilach oraz dekorowanie letnich kapeluszy kompozycjami kwiatowymi. Oprócz tego odbędą się warsztaty edukacyjne dla dzieci prowadzone przez Pracownię Artystyczną Sztuka Odnowa. W strefie przygotowanej przez Automobliowe KORSO Kwiatowe odbędą się także spotkania z sopockimi artystami. Dodatkową atrakcją będzie atelier fotograficzne oferujące stylizowane portrety w ukwieconym automobilu.
W programie:
15 czerwca (10:00 – 18:00)
10:00 – 18:00 pokaz ukwiecania zabytkowych automobili przez trójmiejskie kwiaciarnie
12:00 – 15:00 spotkanie z autorami „Wchodzić bez pukania” Tomaszem Dobrowolskim (fotograf, grafik) i Wojciechem Fułkiem (pisarz, przewodniczący Rady Miasta Sopotu)
12:00 – 16:00 warsztaty tworzenia kotylionów, ozdób typu flo i materiałowych ozdób kapeluszy dla dzieci i dorosłych (sopocka Pracownia Artystyczna Sztuka Odnowa)
14:00 – 16:00 ukwiecanie kapeluszy (Hanna Targońska z Kwiaciarni HannaH)
16 czerwca (10:00 – 18:00)
12:00 – 15:00 spotkanie z autorami „Wchodzić bez pukania” Tomaszem Dobrowolskim (fotograf, grafik) i Wojciechem Fułkiem (pisarz, przewodniczącym Rady Miasta Sopotu)
12:00 – 15:30 ukwiecanie kapeluszy (Hanna Targońska z Kwiaciarni HannaH)
11:00 – 15:00 warsztaty tworzenia kotylionów, ozdób typu flo i materiałowych ozdób kapeluszy dla dzieci i dorosłych (sopocka Pracownia Artystyczna Sztuka Odnowa)

Atrakcje dodatkowe:
Maria Jachowicz i Anna Dobrowolska, Artystki z sopockiej Pracowni Artystycznej Sztuka Odnowa, zaprezentują malarskie Korso. Każdy z uczestników będzie mógł stać się postacią surrealistycznego obrazu, artystycznej interpretacji Automobilowego KORSO Kwiatowego. W namiocie fundacyjnym pokażemy również wystawę prac dzieci z Pracowni.
Sobota, niedziela (15-16.06), godz.: 10.00-18.00

Craftoholic
Atrakcje przygotowane przez Craftoholic to wyjątkowa okazja do stworzenia swojej własnej maskotki. Zarówno młodszym uczestnikom zabaw jak i nieco starszym na pewno spodoba się szycie z kolorowych materiałów, tasiemek i guzików. 
Czwartek, piątek (13-14.06), godz.: 10.00-18.00

Qlka Art
Małgorzata Rybicka, absolwentka gdańskiej ASP poprowadzi warsztaty graficzne i malarskie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży, podczas których będzie można zapoznać się m.in. z technikami monotypii oraz doskonalić umiejętności plastyczne. 
Niedziela (16.06), godz. 10.00-18.00

Misstery
Gdyńska pracownia Misstery tworzy unikatowe akcesoria odzieżowe hand made: toczki, fascynatory, stroiki, opaski, woalki. Projekty Misstery to elegancja z domieszką ekstrawagancji, nakrycia głowy dla kobiet z wyjątkowym charakterem. Podczas sobotnio-niedzielnej prezentacji fascynatorów i toczków Beata Kołodziejska (projektantka i właściciel marki) udzieli porad dotyczących stylizacji w zakresie nakryć głowy.
Sobota, niedziela (15-16.06), godz. 10.00-18.00

Rewia mody - kapelusze
W dniu 15 czerwca odbędzie się pokaz mody, podczas którego zaprezentowane zostaną eleganckie nakrycia głowy, podobne do tych, widniejących na głowach Pań odwiedzających zawody w Ascot, gdzie tradycją jest ich noszenie podczas obserwowania zawodów. Swoje projekty zaprezentują projektantki i pasjonatki modniarstwa, które od kilku lat robią wszystko, aby swoim zamiłowaniem do ozdabiania głów zarazić jak najwięcej polskich kobiet. Będą to m.in: Małgosia Wybrańska, Iza Sutarzewicz, Ewa Okularczyk, Barbara Miedzińska-Cienki. Nie ma lepszego miejsca, niż hipodrom na taki pokaz. Piękne kobiety, w eleganckich nakryciach głowy, na tle pięknych, pełnych gracji zwierząt, jakimi są konie. Po pokazie będzie istniała możliwość przymierzenia i zakupu wybranych modeli.
Sobota, (15.06) – między konkursami

Wyścig chartów
Pokaz wyścigów chartów zorganizowany przez oddział gdyński Związku Kynologicznego w Polsce. W pokazie wezmą udział przedstawiciele różnych ras chartów. Charty to najszybsze z psów osiągające nawet do 72 km/h. Na pokazie nie zabraknie emocji związanych z prędkością i bezpośrednią rywalizacją psów oraz adrenaliną związaną z oglądaniem tych pięknych stworzeń w pełnym galopie.
Sobota, (15.06) – między konkursami

Strefa festynowa
Na najmłodszych miłośników jeździectwa będzie czekało wiele atrakcji: dmuchańce, robienie maskotek z filcu, przystrajanie kwiatami kapeluszy i toczków, przejażdżki na kucykach i wiele, wiele innych.
Czwartek – niedziela (13-16.06), godz.: 10.00-18.00

Wstęp na wszystkie konkursy zawodów jest bezpłatny.
Miejsce: HIPODROM SOPOT ul. Polna 1, Sopot

Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.csio.sopot.pl  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...