WAKACYJNY SOPOT DLA NAJMŁODSZYCH

W wakacje w Sopocie dzieci i młodzież będą mogły uczestniczyć w licznych zajęciach edukacyjnych, wycieczkach i wyjazdach. Choć wiele instytucji dopiero ogłosi swoją wakacyjną ofertę, już teraz wiadomo, że w kurorcie w wakacje o nudzie nie ma mowy!

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie, jak co roku zapewnia letni wypoczynek dla dzieci z rodzin, które objęte są wsparciem Ośrodka. 23 dzieci wyjedzie na wakacje finansowane przez sopocki MOPS. W dniach 9-18.07 starsze dzieci wyjadą na obozu w góry, do miejscowości Małe Ciche. Natomiast dla młodszych dzieci przygotowano w terminie od 1 do 12 lipca obóz harcerski nad jeziorem Orkusz koło Kwidzyna.

Miasto Sopot dotuje ognisko wychowawcze prowadzone przez Stowarzyszenie „Sopocki Dom”, które na co dzień zapewnia opiekę dla 29 dzieci. Pracownicy i wolontariusze „Sopockiego Domu” organizują zajęcia edukacyjno – wychowawcze i reedukacyjne, aktywne i twórcze spędzanie czasu wolnego, zapewniają ciepły posiłek oraz letni i zimowy wypoczynek. W tym roku młodsze dzieci, w dniach od 1 do 5 lipca spędzą czas w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Zielona Szkoła w Brachlewie, dzieci starsze wyjadą na obóz wędrowny w Beskid Sądecki. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej planuje także zorganizowanie półkolonii.
Młodzieżowy Dom Kultury w Sopocie organizuje zajęcia i warsztaty na terenie MDK oraz wycieczki i wyjścia poza swoją siedzibę. Zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży od 3 do 18 lat będą się odbywały w terminie od 1 do 12 lipca. W planie są m.in.: zajęcia w Pracowni Malucha i Pracowni Kreatywnego Dziecka, warsztaty plastyczne, z rysunku, malarstwa i modelarstwa, warsztaty muzyczne, zajęcia z angielskiego, rytmika czy nauka karate. Codziennie organizowane będą wycieczki, m.in. brzegiem trójmiejskich plaż, autokarowy wyjazd do Kaszubskiego Parku Miniatur, do wioski indiańskiej w Żelistrzewie oraz wycieczki rowerowe. Szczegółowy plan i jego aktualizacje będą publikowane na stornie internetowej www.mdk.sopot.pl. Szczegółowe informacje i zapisy pod numerem telefonu 58 551 41 31.
Sopocki MOSiR zachęca wszystkie dzieci i młodzież do rozgrywek meczowych na sopockiej plaży, gdzie przy wejściach nr 11, 17, 18 i 32 będą funkcjonować boiska do siatkówki plażowej, a przy wejściu nr 17 – boisko do piłki nożnej. Ośrodek jest także organizatorem wakacyjnych wyścigów pływackich dookoła mola.

Muzeum Sopotu, jak co roku planuje Lato w Muzeum. W ramach wakacyjnych zajęć odbędą się warsztaty plastyczne, spacery historyczne po mieście i kuratorskie oprowadzania po wystawie poświęconej medycynie kuracyjnej.
Państwowa Galeria Sztuki nie przerywa na czas wakacji swojej działalności edukacyjnej. Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem telefonu 58 551 06 21, można zapisać przedszkolaka na zajęcia edukacyjne tłumaczące najmłodszym poprzez zabawę rolę muzeów, znaczenie sztuki i wzór artysty. Dzieci mogą też poznać podstawowe techniki malarskie i wspólnie wykonać najbardziej kolorowy i ozdobny obraz w całej galerii. Są też zajęcia poświęcone fotografii i portretowi, rzeźbie i gatunkom malarskim. Starsze dzieci mogą poznawać ideę malarstwa abstrakcyjnego, kolażu i pop artu.
Zajęcia dla młodzieży poświęcone są badaniom alegorii w sztukach plastycznych, analizie i interpretacji dzieła sztuki, poszczególnym epokom, motywom i mitom w sztuce oraz architekturze, sztukom multimedialnym oraz związkom literatury i malarstwa .
Zajęcia kulturalne Państwowej Galerii Sztuki odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00 – 14.00, po wcześniejszych zapisach.

UKS Navigo oraz Sopocki Klub Żeglarski Ergo Hestia organizują obozy i półkolonie żeglarskie dla dzieci i młodzieży, a na sopockim Hipodromie Szkoły Jazdy Konnej zapraszają dzieci na półkolonie jeździeckie. Półkolonie tenisowe są także organizowane na kortach SKT oraz na kortach miejskich.

Sopockie instytucje kultury i placówki oświatowe oraz kluby sportowe zachęcają do odwiedzania swoich stron internetowych, gdzie na bieżąco będzie prezentowana oferta wakacyjna dla dzieci i młodzieży.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...