CSIO*** Sopot za nami!

Wczoraj zakończyły się Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO*** Poznaliśmy rozstrzygnięcia 12 konkursów, w tym dwóch najważniejszych rozgrywek: Furusiyya FEI Nations Cup oraz Grand Prix.

Najlepszą spośród 13 kadr, które walczyły w Pucharze Narodów, okazała się reprezentacja Szwecji w składzie: Jens Fredricson, Malin Baryard-Johnsson, Emma Emmanuelsson i Peder Fredricson. Zdobywając punkty do rankingu drugiej grupy europejskiej, potwierdzili dobre, drugie miejsce, a od prowadzących Belgów dzieli ich już tylko jeden punkt. Polska kadra zaliczała w Sopocie swój drugi punktowany start. Polacy skończyli konkurs na pierwszej rundzie, a w końcowej klasyfikacji rankingu zajmują obecnie siódme miejsce. Do końca sezonu pozostały im jeszcze trzy starty.

Indywidulanie najlepszym jeźdźcem okazała się reprezentantka Holandii Stephanie Brugman na koniu Waldo. Rywalizacja Grand Prix była niezwykle zacięta, drugi w rozgrywce Włoch Luca Marciani stracił do liderki zaledwie 14 setnych sekundy.

Zawodom CSIO*** towarzyszyły konkursy młodych koni – CSI*YH, po których zawsze słyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Widowisko sportowe było emocjonujące, co doceniła trójmiejska publiczność. Czekamy już z niecierpliwością na przyszłoroczne zawody!

Fakty i liczby:

302 konie i 102 jeźdźców przyjechało do Sopotu

Po 60 raz odbyły się zawody CSIO w Polsce

13 kadr narodowych wzięło udział w Furusiyya FEI Nations Cup (najwięcej w bieżącym sezonie)

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...