„Poradnik sopockiego rowerzysty”

Wspólna publikacja straży miejskiej w Sopocie i inspektora ds. komunikacji rowerowej.

„Poradnik sopockiego rowerzysty” – wspólna publikacja straży miejskiej w Sopocie i inspektora ds. komunikacji rowerowej.

„W związku z pojawieniem się w mieście Roweru Trójmiejskiego coraz więcej osób podchodziło do nas na ulicy z pytaniami o to, co wolno a czego nie wolno, gdy poruszamy się po mieście rowerem. Te pytania przekazaliśmy nowopowołanemu inspektorowi ds. komunikacji rowerowej i tak powstał pomysł „ Sopocki poradnik rowerzysty” – o pomyśle mówi komendant straży miejskiej w Sopocie Mirosław Mudlaff.

Jednak na publikacji, w której zawarto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, się nie skończyło. Jej autorzy postanowili także spotkać się z mieszkańcami przy wybranych stacjach Roweru Trójmiejskiego, by tam „na żywo” odpowiadać na wątpliwości amatorów sportów rowerowych, a chętnym – podczas wspólnej przejażdżki po mieście – pokazać, jak podróżować po Sopocie zgodnie z przepisami.

W najbliższą sobotę (21.09) w godzinach od 11.00 do 15.00 w trzech punktach miasta straż miejska wraz z przedstawicielami stowarzyszenia rowerowego i sopockim inspektorem ds. komunikacji rowerowej odpowiedzą na pytania mieszkańców dotyczące poruszania się mieście rowerem.

„Do sobotniej akcji zaprosiliśmy też ekspertów ze Stowarzyszenia Rowerowa Gdynia, którzy będą towarzyszyć strażnikom miejskim przy wszystkich trzech stacjach i chętnie podzielą się swoim doświadczeniem z zainteresowanymi osobami” – zachęca Rafał Ejsmont, inspektor ds. komunikacji rowerowej w Sopocie, który koordynuje akcję.

Konsultacje odbędą się w najbliższą sobotę (21.09), w godz. 11.00 – 15.00. Straż miejska wraz z przedstawicielami Rowerowej Gdyni będą czekać na zainteresowanych w trzech punktach przy stacjach Roweru Trójmiejskiego:
- stacja dokująca przy Urzędzie Miejskim, ul. Kościuszki;
- stacja dokująca na Przylesiu, ul. 23 Marca przy pętli;
- stacja dokująca na Brodwinie, ul. Kolberga.

Pobierz poradnik

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...