Sopot w Kaliningradzie

W poniedziałek 18 listopada Sopot przedstawiał swoja ofertę turystyczną, kulturalną, kongresową i sportową w Kaliningradzie. Zaprosił także na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które odbędą się w marcu 2014 w ERGO ARENIE.


W poniedziałek 18 listopada Sopot przedstawiał swoja ofertę turystyczną, kulturalną, kongresową i sportową w Kaliningradzie. Zaprosił także na Halowe Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce, które odbędą się w marcu 2014 w ERGO ARENIE.

Gośćmi spotkania były biura turystyczne, przedstawiciele instytucji kultury, przystani jachtowej i firm z Kaliningradu.
- Mieszkańcy Kaliningradu, jak i całego obwodu to nasi bliscy sąsiedzi – mówi prezydent Jacek Karnowski - dzieli nas zaledwie 140 km. Chcemy ich zachęcić, aby spędzali czas wolny w Sopocie, korzystając z bogatej oferty rekreacyjnej, kulturalnej i sportowej oraz naszej bazy noclegowej i spa.

Chcielibyśmy także rozwinąć turystykę biznesową i zachęcić firmy zza wschodniej granicy do organizacji w Sopocie szkoleń, konferencji, spotkań i kongresów.

Sopot zaprezentował bogatą ofertę miasta. Dla gości, którzy znają Sopot, część rzeczy była jednak zaskoczeniem – np. to, że w Sopocie można pojeździć na nartach czy snowboardzie.
Swoje prezentacje miały także sopockie hotele, BART – gospodarz Opery Leśnej oraz ERGO ARENA.

Spotkanie, na które zapraszał Mer Kaliningradu oraz Prezydent Miasta Sopotu spotkało się z dużym zainteresowaniem uczestników oraz kaliningradzkich mediów.
Na przełomie marca i kwietnia planowana jest wizyta studyjna dla organizatorów turystyki z Kaliningradu oraz mediów w Sopocie.

Promocja w Kaliningradzie jest jednym z elementów projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej :
System międzynarodowego wsparcia dla sopockich przedsiębiorców z sektora turystycznego i promocji zagranicznej.
Miasto pozyskało na ten projekt 300 000 zł dofinansowania. Projekt realizowany będzie do maja 2014 roku. W ramach projektu n początku 2014 roku odbędzie się promocja Sopotu w norweskim Oslo, a następnie wizyta organizatorów turystyki i mediów z Norwegii w Sopocie.

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...