Sopocki MOPS nominowany w plebiscycie „Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie otrzymał nominację w II Edycji prestiżowego Plebiscytu „ Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”.

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie otrzymał nominację w II Edycji prestiżowego Plebiscytu „ Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu”. Organizatorem ogólnopolskiego plebiscytu jest Warszawska Grupa Doradców PR. Nominacji mogli urzędom udzielić dziennikarze lokalni oraz mieszkańcy.

Uprawnionych do udziału w plebiscycie było ponad 15 000 instytucji publicznych z 2479 gmin. Oprócz urzędów gmin, miast oraz starostw powiatowych, także ich jednostki organizacyjne np. ośrodki pomocy społecznej, domy kultury, urzędy pracy. Wykluczone zostały samorządy szczebla wojewódzkiego oraz urzędy miast – stolic 16 województw np. m.st. Warszawy, Krakowa, czy Poznania. Decyzja uwzględniała dysproporcje budżetowe samorządów. Do 9 maja br. wpłynęło ponad 1000 nominacji z całej Polski. Wśród nominowanych znajduje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie. Przed nami drugi etap plebiscytu. Do końca czerwca Warszawska Grupa Doradców PR będzie zbierała głosy od dziennikarzy i mieszkańców. Spośród nominowanych już we wrześniu zostanie wybranych 50 urzędów, które otrzymają certyfikaty oraz prestiżowe statuetki. Celem plebiscytu jest poprawienie kontaktów urzędów ze społecznościami gminnymi i dziennikarzami lokalnymi oraz nagrodzenie samorządowców, którzy wprowadzili w urzędach wysokie standardy komunikacji społecznej, w tym obsługi klienta.

- To dla nas ogromny zaszczyt, że zostaliśmy docenieni i nominowani przez naszych mieszkańców oraz lokalne media w plebiscycie Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu – mówi Anna Jarosz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sopocie. W naszej codziennej pracy kierujemy się słowami bliżej człowieka - jak mówi nasze motto - od wielu lat skutecznie wdrażamy aktywne formy integracji oparte na indywidualnym podejściu do klienta pomocy społecznej i nowatorskich rozwiązaniach w pracy socjalnej. Odpowiadamy na problemy mieszkańców oraz wspieramy w ich rozwiązywaniu. Wspólnie z Caritasem, organizacjami pozarządowymi oraz wieloma instytucjami, budujemy lokalny system wsparcia dla osób potrzebujących i niesamodzielnych. W ramach współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi organizujemy dyżury pracowników socjalnych dla mieszkańców. W sopockim MOPS-ie pracują ludzie z pasją, otwarci na drugiego człowieka, którzy inspirują społeczność lokalną do działań samopomocowych. Dziękujemy, że doceniają Państwo naszą pracę.

Do końca czerwca mieszkańcy oraz dziennikarze lokalni mogą oddać swój głos wysyłając maila na adres: plebiscyt@wgd-pr.pl o treści: Głosuję na Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie w plebiscycie Urząd Przyjazny Mediom i Społeczeństwu.

Plebiscyt odbywa się pod patronatem największego medium dla samorządów - Regioportal.pl. oraz największego producenta trofeów - firmy Tryumf.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...