Sopocianie mogą wydać najwięcej. Zobacz wnioski zakwalifikowane do głosowania.

  107,9 zł przypada na jednego mieszkańca Sopotu z całej kwoty budżetu obywatelskiego. To ponad 10 razy więcej niż w Gdyni (10,2 zł) i 5 razy więcej niż w Gdańsku (22,58 zł).

 

Sopocianie złożyli w tym roku rekordową liczbę pomysłów do Sopockiego Budżetu Obywatelskiego, 271 z nich poddano weryfikacji. Przez miesiąc trwała weryfikacja wniosków – jest to konieczne gdyż każdy wniosek poddany pod głosowanie musi spełniać formalne wymogi oraz powinien być zrealizowany w 2015 roku. Każdy ze złożonych wniosków został opisany, dotyczy to zarówno wniosków pozytywnie jak i negatywnie zweryfikowanych.

 

Weryfikacja wniosków
Uzasadnienie odrzucenia projektu nr 55

 

Co dalej? Głosowanie!

 

Wszystkie zakwalifikowane do głosowania wnioski znajdują się na listach do głosowania. Podana kolejność na listach jest ostateczna – każdy kto ma ochotę promować swój projekt może posługiwać się numeracją przypisaną do projektów.

 

Karty do głosowania

 

Przypominamy, że głosować może każdy mieszkaniec Sopotu (również niezameldowany na stałe, a mieszkający w Sopocie) który ukończył 16 lat. Głosowanie trwa od poniedziałku 9 czerwca do niedzieli 22 czerwca. Głosować można przez internet lub tradycyjnie wrzucając kartę do urny. Przez cały czas trwania głosowania urna ustawiona będzie w Urzędzie Miasta Sopotu w godzinach jego pracy (na parterze budynku przy Informacji), a w niedzielę 15 czerwca od godziny 10.00 do 16.00 do Państwa dyspozycji będą lokale w wyznaczonych częściach miasta.

 

Promuj swój projekt

 

Nie wystarczy wysłać projekt, trzeba jeszcze zadbać o to aby sąsiedzi zagłosowali na niego. Czasem nawet mała inwestycja zyskuje duże poparcie kiedy zachęcimy do głosowania sąsiadów i znajomych. Można zorganizować spotkanie, rozdać ulotki, wykorzystać lokalną instytucję lub osiedlowy sklep. Być może zaproszenie na herbatę i rozmowa na temat projektu będzie okazją do integracji sąsiadów.
Urzędnicy służą pomocą – zapraszamy wszystkich, którzy chcą promować swoje projekty do kontaktu z Katarzyną Alesionek katarzyna.alesionek@gmail.com, tel. 58 52 13 682, 666 011 281.
Zapraszamy również na stronę www.facebook.com/BOsopot gdzie każdy może zmieścić informacje o swoim projekcie.

W niedzielę 15 czerwca od godz. 10 do 16 odbędzie się głosowanie na Budżet Obywatelski w następujących miejscach:

Okręg nr 1
Państwowa Galeria Sztuki, ul. Plac Zdrojowy 2
Urząd Miasta Sopotu, ul. Kościuszki 25/27

Okręg nr 2
Szkoła Podstawowa nr 8, ul. 3 Maja 41 - Piotr Płocki
Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Armii Krajowej 50/54

Okręg nr 3
Przedszkole nr 2, ul. 23 Marca 90 - Piotr Płocki
Liceum Ogólnokształcące nr 2, ul. Aleja Niepodległości 751
Dom Pomocy Społecznej, ul. Mickiewicza 49

Okręg nr 4
Szkoła Podstawowa nr 9, ul. Kolberga 15
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Kraszewskiego”, ul. Kraszewskiego 31
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 8, ul. Mazowiecka 26

 

Szczegółowe opisy projektów:

Okręg nr 1
Okręg nr 2
Okręg nr 3
Okręg nr 4

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...