Najlepsi uczniowie nagrodzeni przez Prezydenta Miasta

  3 listopada w sali Herbowej nr 36 Urzędu Miasta Sopotu odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezydenta Miasta Sopotu. „Serdecznie gratuluję uczniom, paniom i panom studentom, waszym rodzicom i nauczycielom. Są wśród was młodzi, świetnie zapowiadający się przyszli artyści, są młodzi naukowcy i mistrzowie w wielu dziedzinach. Cieszę się, sopockie szkoły na każdym poziomie wspierają i wychodzą naprzeciw waszym potrzebom, czego dowodem są osiągane przez was sukcesy i znakomite wyniki w testach szóstoklasistów, gimnazjalnych, czy na maturze – mówił podczas uroczystości Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. „Życzę wam, abyście studiowali na najlepszych uczelniach, czerpiąc z całego świata to, co najlepsze, abyście podróżowali i zdobywali doświadczenie w najlepszych firmach, instytutach, teatrach czy laboratoriach. I abyście z tym wszystkim wrócili do Sopotu, w którym sami stwierdzicie, że żyje się najlepiej”.Stypendia wręczono w uznaniu za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne uzyskane przez uczniów i studentów – stałych mieszkańców Sopotu w roku szkolnym i akademickim 2012/2013r.

 

3 listopada w sali Herbowej nr 36 Urzędu Miasta Sopotu odbyło się uroczyste wręczenie stypendium Prezydenta Miasta Sopotu.

„Serdecznie gratuluję uczniom, paniom i panom studentom, waszym rodzicom i nauczycielom. Są wśród was młodzi, świetnie zapowiadający się przyszli artyści, są młodzi naukowcy i mistrzowie w wielu dziedzinach. Cieszę się, sopockie szkoły na każdym poziomie wspierają i wychodzą naprzeciw waszym potrzebom, czego dowodem są osiągane przez was sukcesy i znakomite wyniki w testach szóstoklasistów, gimnazjalnych, czy na maturze – mówił podczas uroczystości Prezydent Sopotu Jacek Karnowski. „Życzę wam, abyście studiowali na najlepszych uczelniach, czerpiąc z całego świata to, co najlepsze, abyście podróżowali i zdobywali doświadczenie w najlepszych firmach, instytutach, teatrach czy laboratoriach. I abyście z tym wszystkim wrócili do Sopotu, w którym sami stwierdzicie, że żyje się najlepiej”.

Stypendia wręczono w uznaniu za wybitne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne uzyskane przez uczniów i studentów – stałych mieszkańców Sopotu w roku szkolnym i akademickim 2012/2013r.

Na podstawie Uchwały Rady Miasta Sopotu Nr XXX/353/2009 z dnia 22 czerwca 2009 roku w sprawie zasad udzielania stypendiów uczniów podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentom kierunków dziennych szkół wyższych, Regulaminu Funduszu Stypendialnego Miasta Sopotu dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studentów kierunków dziennych szkół wyższych, zdecydowano o przyznaniu stypendium na rok szkolny 2014/2015 (od września 2014 r. do czerwca 2015 r. okres 10 miesięcy):
 
- 12 uczniom szkół podstawowych;
- 19 uczniom szkół gimnazjalnych;
- 7 uczniom szkół ponadgimnazjalnych.
 
W roku akademickim 2014/2015 (od października 2014 r. do czerwca 2015 r., okres 9 miesięcy) stypendium Prezydenta Miasta Sopotu otrzymało również 14 studentów.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...