Umowa z GPEC – oszczędności dla Sopotu

Podpisanie umowy na dostawy ciepła sieciowego dla budynku Urzędu Miasta Sopotu, spowoduje oszczędności na poziomie 26% - wynika z najnowszych wyliczeń. Do 31 grudnia br. sopocki magistrat zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej. Prócz Urzędu do systemu sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 6 obiektów użyteczności publicznej w kurorcie: Zespół Szkół Specjalnych nr 5, Zespół Szkół z ul. Książąt Pomorskich, Przedszkole nr 1, Zespół Szkół Handlowych, Centrum Kształcenia Ustawicznego i SP ZOZ na ulicy Chrobrego.   Do sieci GPEC podłączony zostanie również kompleks dworcowy.To dopiero początek. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa sieci ciepłownicze w Górnym Sopocie. Znacząco wpłynie to na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i spowoduje spadek CO2 w całym mieście. Ważne jest – dla każdego gospodarstwa domowego – planowane obniżenie kosztów ciepła dla mieszkańców Górnego Sopotu. Szacowane oszczędności dla mieszkańców Górnego Sopotu to około 3 mln złotych rocznie. Jeśli projekt otrzyma dofinansowanie z UE, gwarantuje to szybką realizację całego zadania do końca 2016 roku.  


Podpisanie umowy na dostawy ciepła sieciowego dla budynku Urzędu Miasta Sopotu, spowoduje oszczędności na poziomie 26% - wynika z najnowszych wyliczeń. Do 31 grudnia br. sopocki magistrat zostanie podłączony do sieci ciepłowniczej.

Prócz Urzędu do systemu sieci ciepłowniczej przyłączonych zostanie 6 obiektów użyteczności publicznej w kurorcie: Zespół Szkół Specjalnych nr 5, Zespół Szkół z ul. Książąt Pomorskich, Przedszkole nr 1, Zespół Szkół Handlowych, Centrum Kształcenia Ustawicznego i SP ZOZ na ulicy Chrobrego.   
Do sieci GPEC podłączony zostanie również kompleks dworcowy.

To dopiero początek. Kolejnym krokiem będzie rozbudowa sieci ciepłownicze w Górnym Sopocie. Znacząco wpłynie to na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców i spowoduje spadek CO2 w całym mieście. Ważne jest – dla każdego gospodarstwa domowego – planowane obniżenie kosztów ciepła dla mieszkańców Górnego Sopotu. Szacowane oszczędności dla mieszkańców Górnego Sopotu to około 3 mln złotych rocznie. Jeśli projekt otrzyma dofinansowanie z UE, gwarantuje to szybką realizację całego zadania do końca 2016 roku.

 

 
„To dobra decyzja dla miasta i jego mieszkańców” – deklarował podpisując umowę dyrektor ds. handlu GPEC Mateusz Radecki.
„Oszczędności rozpoczęliśmy od siebie. Dalsze podłączenia do sieci spowodują, że w kieszeniach sopocian zostaną konkretne pieniądze, a w naszym mieście koszty ogrzewania mieszkań realnie stanieją. To nie puste deklaracje, ale konkretny plan” – dodaje Jacek Karnowski prezydent Sopotu.  

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...