TriMUN startuje w Sopocie

Kryzys Irański, znęcanie się nad kobietami w Islamskiej Republice Pakistanu, międzynarodowa polityka wobec Państwa Islamskiego, polepszenie bezpieczeństwa pielgrzymów podróżujących do mekki – to tylko niektóre tematy które będą poruszane na trójmiejskiej symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych Tricity Model United Nations (TriMUN), organizowanej przez część klasy matury międzynarodowej International Baccalaureate z III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni.Delegatami będzie 150 ambitnych uczniów z całej Polski i świata, którzy podczas debat będą musieli się wykazać zarazem myśleniem strategicznym, wykraczającym poza granice własnego kraju, jak i empatią oraz zrozumieniem potrzeb społeczności międzynarodowej. To także okazja do udoskonalenia swoich kompetencji językowych (język angielski jest jedynym obowiązującym podczas obrad), zdobycia cennego doświadczenia dyplomatycznego, jak i poszerzenia wiedzy z zakresu szeroko pojętych stosunków międzynarodowych.


Kryzys Irański, znęcanie się nad kobietami w Islamskiej Republice Pakistanu, międzynarodowa polityka wobec Państwa Islamskiego, polepszenie bezpieczeństwa pielgrzymów podróżujących do mekki – to tylko niektóre tematy które będą poruszane na trójmiejskiej symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych Tricity Model United Nations (TriMUN), organizowanej przez część klasy matury międzynarodowej International Baccalaureate z III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

Delegatami będzie 150 ambitnych uczniów z całej Polski i świata, którzy podczas debat będą musieli się wykazać zarazem myśleniem strategicznym, wykraczającym poza granice własnego kraju, jak i empatią oraz zrozumieniem potrzeb społeczności międzynarodowej. To także okazja do udoskonalenia swoich kompetencji językowych (język angielski jest jedynym obowiązującym podczas obrad), zdobycia cennego doświadczenia dyplomatycznego, jak i poszerzenia wiedzy z zakresu szeroko pojętych stosunków międzynarodowych.

Konferencja będzie trwać trzy dni, poczynając od 19 marca i składać się będzie z trzech głównych modułów: ceremonii otwarcia, która odbędzie się w Zatoce Sztuki w Sopocie; obrad mających miejsce w gdyńskim Parku Naukowo-Technologicznym; ceremonii zakończenia w Dworze Artusa, którego gmach stanowi dziś oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska.

Aby poczuć atmosferę całego wydarzenia wystarczy odwiedzić facebook’owy fanpage - Tricity Model United Nations – TriMUN, gdzie na bieżąco będą publikowane informacji o postępie konferencji. Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej www.trimun.pl, na której to można znaleźć zdjęcia z poprzednich edycji oraz więcej informacji na temat bieżącej edycji.

Więcej informacji: Maciej Bucki, Deputy Secretary General of TriMUN, tel. +48 515 071 420, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1, ul. Legionów 27 81-405 Gdynia; trimun@trimun.pl

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...