PKO PÓŁMARATON SOPOT

Sopot oficjalnie staje do walki o prawo organizacji Mistrzostw Świata w półmaratonie w 2018 roku. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu będzie organizacja masowej imprezy na dystansie 21,0975 km. 1. PKO Półmaraton Sopot wystartuję w sobotę, 2 maja o godz. 9:00.

Sopot oficjalnie staje do walki o prawo organizacji Mistrzostw Świata w półmaratonie w 2018 roku. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu będzie organizacja masowej imprezy na dystansie 21,0975 km. 1. PKO Półmaraton Sopot wystartuję w sobotę, 2 maja o godz. 9:00.

 

PKO Półmaraton Sopot to wspólne przedsięwzięcie Miasta Sopot i agencji Sport Evolution. Pomysłodawcą półmaratonu jest Prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

 

-        W 2014 roku nasze miasto zorganizowało Halowe Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Był to ogromny sukces organizacyjny i promocyjny, który zachęcił nas do starań o kolejną imprezę mistrzowską. W 2018 roku chcemy być gospodarzem Mistrzostw Świata w półmaratonie – mówi Jacek Karnowski

 

Sponsorem tytularnym półmaratonu w Sopocie został PKO Bank Polski. Umowa została zawarta na okres 3 lat.

 

-        Jest mi bardzo miło, że 1. PKO Półmaraton Sopot dołączył do programu „PKO Biegajmy razem”. PKO Bank Polski wspiera od kilku lat największe imprezy biegowe w Polsce, w tym już kilka w Trójmieście. Również tym razem zawodnicy pobiegną nie tylko dla siebie i osiągnięcia najlepszego wyniku, ale będą mogli także przyłączyć się do naszej akcji charytatywnej – mówi Aleksander Rusiecki, Dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Gdańsku.

 

Współorganizatorem PKO Półmaratonu Sopot jest agencja Sport Evolution, która specjalizuje się w organizacji masowych imprez sportowych (m.in. DOZ Maraton Łódzki z PZU, Herbalife Ironman 70.3 Gdynia).

 

-        Wspólnie z Sopotem zorganizowaliśmy w ubiegłym roku bardzo udany bieg na 10 kilometrów pod nazwą Verve Sopot 10k. Gościem honorowym tej imprezy była Paula Radcliffe, rekordzistka świata w maratonie. Cieszymy się, że nasza współpraca z Sopotem rozwija się o kolejną prestiżową imprezę biegową. PKO Półmaraton Sopot to też spore wyzwanie, ale my lubimy wyzwania. Nasz cel to Mistrzostwa Świata w półmaratonie w 2018 roku – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution.

 

1. PKO Półmaraton w Sopocie odbędzie się 2 maja 2015 roku. Zawodnicy będą rywalizować na atestowanej trasie prowadzącej centralnymi ulicami Sopotu łącznie z sopockim molo. Start i meta zlokalizowane będą na pl. Dwóch Miast pod ERGO Areną. Organizatorzy przygotowali 3 000 pakietów startowych. Opłata w pierwszym terminie wynosi 70 złotych. Dla mieszkańców Sopotu posiadających „Kartę Sopocianina” udział w biegu będzie tańszy o 10 zł.

 

Informacje i zapisy na www.polmaratonsopot.com  i www.facebook.com/polmaratonsopot..

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...