Festiwal Mistrzowie Polskiego Tańca już 21-26 kwietnia

  Festiwal Mistrzowie Polskiego Tańca - SOPOT 21-26 kwietnia 2015   MPT to spotkania najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80-tych XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym – łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością – ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów.

 

Festiwal Mistrzowie Polskiego Tańca

SOPOT 21-26 kwietnia 2015

 

MPT to spotkania najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80-tych XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym – łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością – ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów.

 

Sopockie prezentacje najbardziej zasłużonych dla krajowego tańca choreografów i tancerzy w jednym tygodniu i w jednym teatrze, to niebywała gratka dla wszystkich wielbicieli sztuki ciała uwolnionego w dźwięku i muzyce. Ale to nie był jedyny powód powołania Festiwalu do życia. „Dojrzali artyści nie tylko w inny sposób władają ciałem, oni obdarowują widza głęboką obecnością na scenie, precyzją, dystansem do materii sztuki. Wreszcie, dojrzali artyści poruszają inne tematy i inaczej niż młodzi je realizują. Mówi się, że każdy wiek ma swoje prawa… człowiek z doświadczeniem życiowym mówi o życiu, filozofii, wierze, duchowości, przeszłości, czy o samym tańcu. Mówi wiarygodnie, bo wie, co mówi. Przyjdźcie. Zobaczcie. Posłuchajcie” – zaprasza Joanna Czajkowska, na co dzień związana z Sopockim Teatrem Tańca znakomita tancerka, choreograf, pedagog i dyrektor Festiwalu. „To jedyny taki festiwal w kraju. I jedyna okazja, by codziennie móc obcować z innym Mistrzem” – zapewniają organizatorzy.

 

Spektakle oraz warsztaty mistrzowskie prowadzone przez Jacka Gęburę, Elwirę Piorun, Jacka Krawczyka, Melissę Monteros, Wojciecha Mochnieja, Witolda Jurewicza, Iwonę Olszowską i Martę Pietruszkę. Festiwal Mistrzowie Polskiego Tańca także spotkania, rozmowy z artystami i archiwalne kino tańca.

 

Więcej informacji na:

www.facebook.com/mistrzowiepolskiegotanca

www.teatrnaplazy.pl

 

Bilety:

na oddzielny wieczór: 30 zł N, 20 zł U

karnet (na wszystkie spektakle festiwalu): 140 N, 90 U

na poszczególny warsztat z wybranym Mistrzem: 30 zł

na cykl warsztatów (z Wszystkimi Mistrzami): 200 zł

 

Rezerwacje na spektakle i warsztaty: 

rezerwacje.stt@gmail.com

Na spektakle można też kupić bilet elektroniczny na stronie 

www.teatrnaplazy.pl

 

 

O FESTIWALU MISTRZOWIE TAŃCA:

  

Dyrektor festiwalu: Joanna Czajkowska

 

Koordynator: Kalina Porazińska

Realizatorzy festiwalu: zespół Sopockiego Teatru Tańca

Technika: Artur Aponowicz

Identyfikacja plastyczna festiwalu: Anita Wasik

Recenzje: Hanna Raszewska

Partnerzy wydarzenia: Teatr na Plaży, Zatoka Sztuki

Festiwal powstał dzięki wsparciu finansowemu Miasta Sopot i Chińsko - Polskiego Towarzystwa Okrętowego CHIPOLBROK.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...