Rowerowy Maj - Duży sukces akcji

Sopocki sukces Rowerowego Maja – gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!   Ponad 1000 dzieciaków z sopockich szkół podstawowych i gimnazjum brało udział w sopockiej edycji zabawy „Rowerowy Maj”. Ponad 140 osób jeździło codziennie i dostało najwyższą nagrodę. Spośród szkół najlepszym wynikiem może się pochwalić szkoła podstawowa nr 8. Akcja zakończona, nagrody rozdane, ale chęć do korzystania z roweru także w czasie wakacji i w następnej klasie - pozostała. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!  

Sopocki sukces Rowerowego Maja – gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom!
 
Ponad 1000 dzieciaków z sopockich szkół podstawowych i gimnazjum brało udział w sopockiej edycji zabawy „Rowerowy Maj”. Ponad 140 osób jeździło codziennie i dostało najwyższą nagrodę. Spośród szkół najlepszym wynikiem może się pochwalić szkoła podstawowa nr 8. Akcja zakończona, nagrody rozdane, ale chęć do korzystania z roweru także w czasie wakacji i w następnej klasie - pozostała. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!


„Sopot sukcesywnie utwierdza się w statusie miasta przyjaznego rowerzystom. Obecnie odsetek dróg rowerowych w mieście wynosi 31%, a ponad 80% ulic objęte jest strefami uspokojonego ruchu. W zeszłym roku oddział krajowy PTTK nagrodził miasto jako Gminę Przyjazną Rowerzystom. Potwierdzają to również wyniki Rowerowego Maja – spośród 1400 uczniów szkół podstawowych rowerem uczęszczało ponad 1000, a blisko 150 robiło to codziennie przez cały maj” – mówi Krzysztof Jałoszyński, podinspektor ds. komunikacji rowerowej.
 
W Sopockiej „Ósemce” blisko 75 % wszystkich uczniów aktywnie uczestniczyło w Rowerowym maju. Spośród 385 uczniów aż 288 co najmniej raz przyjechało do szkoły na rowerze! Najwięcej przejazdów ma na swoim koncie klasa 2c, której uczniom serdecznie gratulujemy!
 
W Szkole Podstawowej nr 9 spośród 310 uczniów, jednośladami do szkoły co najmniej raz przyjechało 201 uczniów. W wewnątrz szkolnej rywalizacji najlepszym wynikiem może się pochwalić klasa 3b. Brawo!
 
Prawie 61% uczniów Szkoły Podstawowej nr 7 aktywnie włączyło się w Rowerowy Maj. Złoty medal należy się klasie 3b, której uczniowie zebrali najwięcej rowerowych naklejek. W Szkole Podstawowej nr 1 najwięcej kilometrów wykręcili uczniowie klasy 5a, czego serdecznie im gratulujemy. Wszystkim uczestnikom zabawy oraz ich rodzicom należą się ogromne brawa!
 
W „Rowerowym Maju” wzięło udział także gimnazjum nr 3, którego ponad polowa uczniów włączyła się aktywnie do akcji. Najwięcej przejazdów wykręciła klasa 1a, czego serdecznie gratulujemy!
 
„Gratulujemy dzieciom i ich rodzicom, a wszystkich – zarówno tych młodszych jak i tych starszych, zachęcamy do brania przykładu z naszych laureatów” – dodaje Krzysztof Jałoszyński, koordynator sopockiej część projektu.
 
Wśród nagród oprócz nagrody finansowej dla najlepszej szkoły na sprzęt sportowy oraz nagród rzeczowych dla wyróżniających się największą aktywnością uczniów, najlepsze klasy rozlosowały wśród siebie m.in. trening z Anną Rogowską na stadionie leśnym, trening sprinterski z sopockimi olimpijkami na stadionie leśnym, wyjście na CSIO***** oraz mecze Atomu Trefla Sopot i Trefla Sopot.
 
Poruszanie się na rowerach w ramach akcji „Rowerowy Maj” wspierali: Urząd Miasta Sopotu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny, Ogniwo Sopot, Trefl Sopot, Atom Trefl Sopot oraz Hipodrom Sopot.

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...