Międzynarodowy Festiwal Chóralny Mundus CantatSopot 2017

W poniedziałek 15 maja rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT – najbardziej rozśpiewana i multikulturowa impreza chóralna w Polsce. W programie festiwalu znajdą się koncerty z udziałem wyjątkowych chórów z Kolumbii, Litwy, Ukrainy, Rosji, Gruzji i Polski. Festiwal potrwa do soboty 20 maja. Zespoły mierzyć się będą w trzech kategoriach muzycznych: muzyka sakralna, muzyka świecka oraz jazz, gospel i spirituals – walcząc o Statuetkę Sopockiej Mewy oraz nagrodę Grand Prix.  

W poniedziałek 15 maja rozpocznie się Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT – najbardziej rozśpiewana i multikulturowa impreza chóralna w Polsce. W programie festiwalu znajdą się koncerty z udziałem wyjątkowych chórów z Kolumbii, Litwy, Ukrainy, Rosji, Gruzji i Polski. Festiwal potrwa do soboty 20 maja. Zespoły mierzyć się będą w trzech kategoriach muzycznych: muzyka sakralna, muzyka świecka oraz jazz, gospel i spirituals – walcząc o Statuetkę Sopockiej Mewy oraz nagrodę Grand Prix. Chóry oceniać będzie profesjonalne, międzynarodowe jury pod kierownictwem prof. Marcina Tomczaka z Akademii Muzycznej w Gdańsku. W skład jury wchodzą: dr Brady R. Allred (USA), prof. Theodora Pavlovitch (Bułgaria), Gerard’d du Toit (Republika Południowej Afryki). Wyniki konkursu poznamy w trakcieKoncertu Finałowego, który odbędzie się 20 maja (sobota) o godz. 17.00 na tarasach przy Aquaparku w Sopocie. Na koncercie zaprezentują się najlepsze, nagrodzone chóry oraz goście festiwalu – zespół Adila z Gruzji. Festiwalowi towarzyszyć będą imprezy dodatkowe: Oddychanie na Śniadanie – Śpiewający Stretching na sopockim molo oraz Parada Otwarcia w trakcie której 18 maja o 16.30 rozśpiewany, kolorowy orszak przejdzie ulicą Bohaterów Monte Cassino.

W trakcie trwania festiwalu będzie okazja posłuchania zespołu Soul Gospel Medellin z Kolumbii a także występu kolumbijskiego tenora Juana Felipe Alvarado. Artysta wystąpi w Sopotece, w dniu otwarcia festiwalu, 15 maja o godzinie 18.00.

W programie festiwalu znajdą się również koncerty dla dzieci z sopockich szkół podstawowych oraz dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej oraz Domu Samopomocy – Ośrodka Adaptacyjnego. Festiwalowi towarzyszyć będą także Mistrzowskie Warsztaty Chóralne, które poprowadzą jurorzy festiwalu – dr Brady R. Allred oraz Gerard’d du Toit.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe, z wyjątkiem Koncertu Finałowego oraz Mistrzowskich Warsztatów Chóralnych wstęp wolny.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...