Kawiarnia dla seniora – spędź miło czas z sąsiadami

kolorowa filiżanka z kawą
Kawa w miłym towarzystwie smakuje znakomicie. Fot. fotobank.PL/UMS

Sopockie kawiarnie zapraszają seniorów, mieszkańców Sopotu powyżej 60. roku życia, do miłego spędzenia czasu przy filiżance kawy lub herbaty za symboliczne 1 zł.

Zaproszenie skierowane jest do wszystkich sopockich seniorów, bez względu na wysokość dochodu. Chodzi o zachęcenie starszych osób do aktywności, do wyjścia z domu. Spotkanie w przytulnej kawiarence może być okazją do odnowienia starych znajomości lub poznania kogoś nowego. Zapraszamy szczególnie tych bardziej aktywnych seniorów, aby zaproponowali np. swoim samotnym sąsiadom wspólne „wyjście na kawę”.

Projekt „Kawiarnia dla seniora” realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sopocie od marca 2009 r. dzięki uprzejmości sopockich lokali, które fundują seniorom kawę lub herbatę.

Realizując projekt wspólnie z sopockimi lokalami przełamujemy stereotypy na temat starości, pokazujemy, że dla każdego człowieka jest miejsce w społeczeństwie, że osoby starsze mają takie same prawa, jak każdy z nas do udziału w życiu społecznym, do korzystania z jego uroków.

Aby skorzystać z Kawiarni dla Seniora, wystarczy posiadać Kartę Sopocką.

Lokale uczestniczące w projekcie Kawiarnia dla Seniora:

 • Topos Cafe, al. Niepodległości 804 A
  od wtorku do niedzieli w godz. 13.00-18.00
 • Kawiarenka Turystyczna, pl. Zdrojowy 2
  od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-11.00
 • 3 Siostry, ul. Powstańców Warszawy 6 (Dom Zdrojowy)
  od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-16.00
 • Klub Atelier, al. Franciszka Mamuszki 2
  od poniedziałku do niedzieli w godz. 12.00-18.00

Uprzejmie prosimy o przestrzeganie dni i godzin wyznaczonych przez kawiarnie.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...