Memphis w… Sopocie. Muzyka, wystawy i grill

mem.jpg

Będzie dużo świetnej muzyki, wystawa, wykłady i oczywiście smakowite jedzenie. Zapraszamy państwa na festiwal Memphis in Poland. Główna muzyczna część programu , czyli spotkanie z typowymi dla Memphis rockiem, bluesem i soulem, odbędzie się w Operze Leśnej w Sopocie 17 czerwca.

Wydarzenia związane z festiwalem zaplanowane są na czerwiec w Sopocie i w Gdańsku. W finałowym koncercie w Operze Leśnej wezmą udział znani na południu Stanów Zjednoczonych artyści amerykańscy i polski zespół Nocna Zmiana Bluesa. Dwie grupy artystów z USA – Memphis Mix oraz Rock for Human Rights zagrają rockowo, bluesowo i soulowo.  Artyści wystąpią również w teatrze Atelier oraz muszli koncertowej na molo.

Występ Rock for Human Rights jest tematycznie związany z drugą, oświatową częścią festiwalu.  Głównym jej elementem będzie wystawa „Freedom Award” organizowana przez Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku i Memphis National Civil Rights Museum.  Inauguracja wystawy zaplanowana jest w ECS na 12 czerwca. Imprezie towarzyszyć będą wykłady w Muzeum Sopotu na temat walk o prawa obywatelskie w USA (dr Noelle Trent) oraz na temat praw człowieka, zawartych w deklaracji ONZ (Wil Seabrook).
Memphis jest znane nie tylko z muzyki i wspomnianej najnowszej historii, ale także ze słynnego barbecue. Smakosze grillowanej wieprzowiny, kurczaków, żeberek i innych rodzajów mięs w memfiańskim stylu będą mieli okazję skosztowania tych delicji 17 i 18 czerwca na sopockim Hipodromie podczas „Memphis BBQ Fest”.
W czasie festiwalu rozegrany będzie też turniej szachowy pomiędzy uczniami sopockich szkół i memfiańską Douglas Elementary School.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie Polsko-Amerykańskie. Więcej szczegółów na stronie: Memphis in Poland Festival.

Bilety na Koncert Finałowy w cenie: 10 zł (Karta Sopocka), 20 zł, 35 zł, 50 zł do nabycia w Kasie Opery Leśnej, Punkcie Informacji Kulturalny Sopot oraz na stronie Opery Leśnej. Bilety ze zniżką na Kartę Sopocką dostępne tylko w stacjonarnych punktach sprzedaży.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...