Widowiskowe regaty katamaranów Trzy Mola

Katamarany na wodach Zatoki Gdańskiej
Fot. UKS Navigo

W ramach Pucharu Polski Katamaranów 2017, 10 i 11 czerwca w Sopocie odbędą się Regaty Katamaranów Trzy Mola. W sobotę przed wyścigami, o godz. 11.30, jednostki zaprezentują się na paradzie przy sopockim molo. Wyścigi rozpoczną się w sobotę od godz. 12.00, a w niedzielę o 11.30.

Szczególnie widowiskowo zapowiadają się wyścigi klasy A. Będą w niej startować polscy zawodnicy, którzy należą do ścisłej czołówki światowej. Ich katamarany to najnowsze żeglarskie konstrukcje „latające” nad powierzchnią wody.

– Tegoroczny sezon będzie bardzo pracowity. Nasz klub jest organizatorem i gospodarzem Mistrzostw Świata Katamaranów klasy A w sierpniu, więc większość naszych działań jest podporządkowana tej imprezie – mówi Jacek Noetzel, komandor klubu UKS Navigo. – Do regat już zgłosiło się prawie 100 zawodników, a jeszcze trzy miesiące do imprezy. Wśród nich światowa czołówka żeglarska – wielokrotni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy i żeglarze rywalizujący w Pucharze Ameryki. Staramy się przygotować do tych regat jak najlepiej, dlatego każde zawody w Sopocie są potrzebne, aby „ujarzmić” akwen. Nasi zawodnicy od lat stanowią czołówkę zawodników A klasy, jednak u siebie musimy pokazać na co naprawdę nas stać – dodaje Noetzel.

Poligon treningowy dla juniorów

Regaty Trzy Mola to kolejna impreza bogatego sezonu regatowego 2017, po regatach Sopot Catamaran Cup i Pucharze PZŻ w maju. Dla kadry regatowej juniorów klasy Hobie Cat 16 Catamaran Youth Team Poland UKS NAVIGO Sopot będą kolejnymi regatami treningowymi do regat eliminacyjnych do Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF 2017, które odbędą się w grudniu w Chinach. Pierwsze eliminacje do MŚ ISAF odbyły się podczas Pucharu PZŻ klas nieolimpijskich w Krynicy Morskiej, kolejne będą w lipcu w ramach Volvo Gdynia Sailing Days i ostatnie w sierpniu, podczas Mistrzostw Polski Juniorów w Pucku.

Zapraszamy do kibicowania!

Regaty organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO pod patronatem prezydenta Sopotu oraz pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Weźmie w nich udział ponad 35 dwukadłubowych jednostek: katamarany klasy A, F18, Hobie Cat 16 i Open. Planuje się rozegranie sześciu wyścigów dla każdej klasy. Trasa regat wiedzie w pobliżu molo w Sopocie, więc rywalizacja będzie doskonale widoczna z pomostu oraz plaż.

Kolejne regaty katamaranów w sezonie 2017 organizowane przez UKS Navigo Sopot:

  • 15-17 sierpnia – Mistrzostwa Polski katamaranów klasy A
  • 19-26 sierpnia – Mistrzostwa Świata katamaranów klasy A
  • 23-24 września – Puchar UKS Navigo, Mistrzostwa Polski F18 i Open

 

Strona UKS Navigo
Fanpage FB: UKS Navigo

 

 

 

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...