Tyczka opanuje molo

Widok z góry na konkurs Tyczka na Molo
Fot. materiały prasowe

Już po raz trzydziesty 4 czerwca na skwerze Kuracyjnym w Sopocie rozegrany zostanie najstarszy pozastadionowy mityng na świecie – Tyczka na Molo. Na rozbiegu zobaczymy zarówno panie, jak i panów. Oba konkursy w międzynarodowej obsadzie.

Od kilku lat nasi reprezentanci liczą się w  walce o medale najważniejszych zawodów rangi mistrzostw świata i Europy. Dlatego organizatorzy mityngu, Sopocki Klub Lekkoatletyczny i Kąpielisko Morskie Sopot, zapowiadają, że na starcie pojawi się ktoś z „trójki”: Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski, Robert Sobera.

– Można liczyć nawet na skoki na poziome 5,70 m. A to już rezultaty dające kwalifikację do ścisłych finałów mistrzostw Europy czy świata – mówi Jerzy Smolarek, dyrektor SKLA. – 4 czerwca na molo skakać będą tyczkarze z Niemiec, Norwegii, Łotwy, Danii, Finlandii i Polski.

Jeśli sugerować się rekordami życiowymi, to bój o zwycięstwo powinien rozstrzygnąć się miedzy mistrzynią Polski, Justyną Śmietanką a pochodzącą z Walii, Sally Peak, stałą uczestniczką sopockich konkursów. Zmagania tyczkarek rozpoczną się o 13.00. Panowie skakanie rozpoczną o godz. 16.00.

– Konkurs Tyczka na Molo stał się jedną z ikon sopockiego krajobrazu sportowego – uważa Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Rozgrywany na molo, na oczach turystów i mieszkańców naszego miasta, przyczynia się nie tylko do popularyzacji lekkiej atletyki. Bez cienia przesady można uznać, że stanowi jedną z atrakcji w tym okresie sezonu.

Ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. informuję, iż Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Gmina Miasta Sopotu z siedzibą przy ul. Tadeusza Kościuszki 25/27, 81-704 Sopot, reprezentowana przez: Prezydenta Miasta Sopotu.
Czytaj dalej...